Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Przeciwko likwidacji poradni

03.11.2009 00:00
Na ostatniej sesji rady gminy radni wydali opinię na temat projektu uchwały swoich kolegów radnych z Raciborza, którzy chcą ograniczyć działalność Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zmiana polega na likwidacji gabinetu i poradni rehabilitacyjnej. – Dziwi nas to, że tak lawinowo wszystko się likwiduje, a już tym bardziej, że to jest przychodnia dla osób niepełnosprawnych. Zaopiniowaliśmy to negatywnie, bo nie otrzymaliśmy nawet korespondencji, czy punkt ten zostanie przeniesiony gdzie indziej – tłumaczył stanowisko komisji zdrowia Mieczysław Wojaczek. – Kolejki są takie, że ludzie nie mogą dostać się do specjalisty. To tylko opinia, ale nie możemy za każdym razem odpowiadać na tego typu sprawy pozytywnie – przekonywała Ludmiła Niedziela. I radni prawie jednomyślnie wypowiedzieli się w tej sprawie, a więc wydali opinię negatywną. Prawie, bo jeden z radnych wstrzymał się od głosu. – A co ta uchwała pomoże? I tak zrobią po swojemu, dlatego wstrzymałem się od głosu, bo to nie ma sensu. Ale to nie oznacza, że jestem przeciwko osobom niepełnosprawnym. Zresztą każdego roku przekazuję 1 procent mojego podatku na organizacje tego typu – tłumaczył Herbert Śmieja.
 
(kris)
  • Numer: 44 (156)
  • Data wydania: 03.11.09