imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Finaliści już na czele

27.10.2009 00:00
Siatkarze Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrali czwartą rundę spotkań.
Drużyny, występujące w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, przez cały miniony tydzień rozgrywały kolejką kolejkę spotkań. Obyło się bez większych niespodzianek. W tabeli pierwszej ligi prowadzą dwie drużyny, które w poprzedniej edycji Ligi spotkały się w finale.

Z dwóch faworyzowanych zespołów trudniejsze zadanie miała ekipa Dwójki Świerklany Żywiec Zdrój, która musiała stoczyć pojedynek z zawsze niebezpieczną na swoim terenie ekipą Albionu Team. I rzeczywiście, pierwszy set należał do gospodarzy (25:18). Faworyzowani goście jednak od drugiej partii solidnie wzięli się do pracy i bezdyskusyjnie zwyciężali w trzech kolejnych partiach, do 15, 14 i 17.Mecz wyjazdowy rozegrała także ekipa Jedynki Jankowice II z zespołem TKKF Rybnik Piaski Hotel Politański. Po dwóch wyrównanych pierwszych setach, pierwszym wygranym przez gości do 23 i drugim, w którym lepsi okazali się gospodarze (25:22) w trzecim ekipa Jedynki II zdemolowała rywala do 12. Gospodarze próbowali nawiązać wyrównaną walkę jeszcze w secie czwartym, lecz skuteczna gra blokiem pozwoliła Jedynce II zwyciężyć w tej partii a zarazem i w całym meczu. Planowych porażek doznały zespoły z dołu pierwszoligowej stawki. Ekipa Olimpia-Geotim Rybnik uległa 0:3 Lumenowi Golejów i jak dotąd w sezonie nie ugrała jeszcze seta. Porażki doznała także Jedynka Jankowice, przegrywając równie gładko 0:3 z Beer Teamem.Natomiast w rozgrywkach II ligi na czele tabeli usadowiła się ekipa GAF Gliwice po łatwej wygranej z Dach Decker-Budohen Wilcza 3:0. Niespodziewanej porażki doznała natomiast drużyna Strzelca Gorzyczki, ulegając we własnej hali Batereksowi Nędza 2:3 po bardzo emocjonującym spotkaniu.