imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Sukcesy judoków

20.10.2009 00:00
Zawodnicy klubu Polonia Rybnik zanotowali udane występy na krajowych arenach.
Czwórka zawodników z  klubu Polonia Rybnik wystartowała w Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo, które odbyły się w Opolu.  Agnieszka Szymura (do 78 kg)  zajęła dziewiąte miejsce, zaś Rafał Kowalczyk  po przegranym pojedynku odpadł z turnieju, ale startował w seniorach jako junior. Także jego klubowa koleżanka Agata Perenc uczestniczyła w zawodach seniorów, będąc jeszcze juniorką. Jednak zdobywając brązowy medal, udowodniła, że jest najlepszą zawodniczką w kraju w swojej wadze i kategorii wiekowej.  Ostanie sukcesy Perenc na arenie krajowej  potwierdzają jej wysoką formę przed Mistrzostwami Świata w Paryżu. Doskonały występ w Mistrzostwach Polski  zanotował także Ariel Kuśka (do 60 kg), który udowodnił, że należy do krajowej czołówki, bo przegrał jedynie w finale i zajął drugie miejsce.

Dobrze spisali się również reprezentanci klubu, startujący w  Pucharze Polski Juniorów i Juniorek młodszych w judo w Jastrzębiu. Adrian Wala (do 50 kg) dotarł do finału, ale musiał uznać wyższość rywala. W jego ślady poszedł   Przemek Frysztacki (do 46 kg), który zdobył w Jastrzębiu drugie srebro dla swojego klubu (dla Godka jest to pierwszy medal na arenie krajowej).  Dawid Kuwaczka (do 60 kg) zajął piąte miejsce, a walczący  w tej samej kategorii wagowej – Szymon Bury  był siódmy. Z kolei Nicole Kukuczka ( +70 kg) wygrała wszystkie swoje walki potwierdzając, że jest najlepszą juniorką młodszą w kraju. Walcząca w tej samej kategorii wagowej  Dominika Antosz po przegranej walce odpadła z turnieju.  Ania Porwoł (do 70 kg) była piąta, a Ania Borowska (do 52 kg) siódma. Najlżejsza z reprezentantek Karolina Wojciechowska (do 48 kg) wywalczyła brązowy medal.

Warto też odnotować, że Rafał Kowalczyk  oraz Przemysław Smołka zapewnili sobie prawo do startu w Pucharze Polski Młodzieży, który odbędzie się 24 – 25 października w Opolu. Podczas eliminacji, jakie zorganizowano w Opolu Kowalczyk wywalczył pierwsze miejsce, a  Smołka – piąte.