imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Dobry występ

20.10.2009 00:00
Wojciech Sworowski wystartował w Pucharze Świata.
Po raz pierwszy w tym sezonie juniorzy wystartowali w zawodach Pucharu Świata. Na zawody do Bratysławy, które jednocześnie były ostatnim poważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów, pojechało 12 szpadzistów. Wsród nich był rybniczanin – Wojciech Sworowski.

Spośród zawodników kadry narodowej, których trenuje obecnie Artur Fajkis, będący jednocześnie trenerem RMKS-u Rybnik, najlepszy wynik odnotował Wojciech Sworowski, wychowanek rybnickiego klubu. Rybniczanin ukończył rywalizację  na 11 miejscu. Warto podkreślić,  że w turnieju wzięło udział 187 zawodników z całej Europy, a większość ekip wystawiła najmocniejsze składy.

– W całych zawodach  Wojtek walczył bardzo równo, bardzo dobrze spisał się w  eliminacjiach, nie przegrywając ani jednego pojedynku. Po fazie eliminacyjnej został sklasyfikowany na piątym miejscu. W walkach pucharowych również radził sobie bardzo dobrze. Dopiero w walce o 18 finału przegrał z   Węgrem Gyorgyi 11:15 i ostatecznie zajął 11 miejsce – przyznaje trener Artur Fajkis.

Wynik osiągnięty przez Sworowskiego pozwolił mu zakwalifikować się do Mistrzostw Europy, które na początku listopada tego roku odbędą się w duńskim Odense. Obecnie kadra polska trenuje przed zawodami, m. in. w Wiśle.  – Mam nadzieję, że nasz zawodnik powtórzy wynik z Mistrzostw Europy Kadetów w 2008 roku, gdzie zdobył brązowy medal – kończy Fajkis. Mistrzostwa w Odense rozpoczną się 2 i potrwają do 6 listopada