imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Przyszłość kadry Śląska

29.09.2009 00:00
Podokręg Tychy  najlepszy w piłkarskich zmaganiach rocznika 1998.
Na boisku rybnickiego MOSiR-u rozegrano turniej piłkarski podokręgów rocznika 1998. Najlepszą drużyną zawodów okazała się ekipa z Tychów, która wygrała wszystkie swoje mecze.

W rybnickim turnieju wystartowały zespoły reprezentujące podokręgi z Rybnika, Raciborza, Tychów, Skoczowa, Bielska – Białej oraz Żywca. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. W meczu o trzecie miejsce Rybnik pokonał Skoczów 2:0, natomiast w wielkim finale reprezentanci Tychów nie dali szans Raciborzowi i zwyciężyli 2:0. Piąte miejsce zajęła drużyna z Bielska–Białej, na szóstym miejscu uplasowali się piłkarze z Żywca.

Zmaganiom drużyn przypatrywał się Dariusz Dudek, były piłkarz, a od niedawna trener kadry Ślaska rocznika 1998 i  nie rozstawał się z grubym notatnikiem, który zapełniał się nazwiskami i piłkarzy i wszelkimi boiskowymi obserwacjami. – Mam zanotowanych kilkanaście nazwisk, obserwowałem niedawno podobny turniej w Sosnowcu, gdzie również wyselekcjonowałem grupę zawodników. Myślę, że ci chłopcy są przyszłością naszej piłki i chciałbym, aby poszli w ślady Zbigniewa Bońka czy Jurka Dudka. Spoczywa na mnie duża odpowiedzialność, bo każdy wiąże z moją osobą duże oczekiwania. Ja jednak lubię wyzwania. I lubię przede wszystkim grę i zaangażowanie tych młodych chłopców. Mam nadzieję, że wiedza, którą nabywałem przez tyle lat wyczynowej gry w futbol pozwoli mi jak najlepiej poprowadzić reprezentację Ślaska. I chciałbym aby kiedyś ci adepci futbolu zaistnieli w dorosłej piłce – przyznaje Dudek. Były zawodnik Legii Warszawa oraz Odry Wodzisław wręczał najmłodszym zawodnikom okolicznościowe puchary. I niebawem z młodymi piłkarzami spotka się ponownie, bowiem zawody dla trzech najlepszych drużyn z turniejów w Rybniku i Sosnowcu odbędą się 7 października na terenie rybnickiego MOSiR-u. Obok ekip z Tychów, Raciborza i Rybnika wystąpią również drużyny z Katowic, Częstochowy oraz Sosnowca.