Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Czas na duży żuże

29.09.2009 00:00
Najlepsi polscy miniżużlowcy pożegnali się z małymi torami w ten weekend w Rybniku.
Mateusz Liszka jest wychowankiem rybnickich Rybek, natomiast Krystian Pieszczek pochodzi z Gdańska, gdzie reprezentuje barwy tamtejszego Lotosu. – W Rybniku zawsze jeździło mi się znakomicie, więc na tym torze czuję się jak gospodarz – mówił Pieszczek.  Obaj bohaterowie dwudniowej imprezy wystartowali wspólnie w jednej drużynie w turnieju par, który odbył się w sobotę. I ich para okazała się bezkonkurencyjna (28 pkt), wyprzedzając w klasyfikacji dwóch Duńczyków, braci  Richarda oraz Christophera Cavazzi (24 pkt) oraz parę Rybek Rybnik II (19 pkt), reprezentowaną przez Mike Trzensioka i Kacpra Worynę. Dużo emocji towarzyszyło niedzielnemu indywidualnemu turniejowi o puchar prezesa firmy Famous. Reprezentantów Polski pogodził Christopher Cavazzi, nie dając szans w finałowym biegu Krystianowi Pieszczkowi oraz Mateuszowi Liszce. – Mocno związałem się z klubem  i cieszę się że przyjechało tylu kolegów, w ciągu tych czterech lat wielokrotnie razem występowaliśmy i wszyscy świetnie się znamy. Ten turniej był i wesoły, i smutny zarazem, bo to przecież pożegnanie. Teraz jednak czas już na duży żużel, i chcę tę swoją przygodę kontynuować w Rybniku – przyznał Mateusz Liszka.
 
(mon)
  • Numer: 39 (151)
  • Data wydania: 29.09.09