Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Weekend z atrakcjami

25.08.2009 00:00
W najbliższy weekend nie lada atrakcje czekają na mieszkańców Czerwionki – Leszczyn.

W sobotę (29 sierpnia) na boisku Płomienia Czuchów odbędzie się festyn „Pożegnanie Lata”. Od godziny 16.00 śląski humor i piosenkę będzie zapewniać Piotr Szefer, festyn zakończy się zabawą taneczną z zespołem „Enter”.

Natomiast dzień później w niedzielę w Szczejkowicach, mszą świętą o godz. 12.00 rozpocznie się święto plonów. Z kościoła korowodem dożynkowym mieszkańcy przeniosą się na boisko LKS-u Borowik. Tam na uczestników święta rolników będzie czekać mnóstwo atrakcji. Wpierw zawodnicy LKS-u Borowik staną do walki z zarządem klubu, po czym na tym samym boisku rozegrany zostanie minifusbal – baby z chopami, przeciąganie liny, bieg w workach oraz sztafeta z pianką. Zaraz po loterii fantowej na 2 zł (każdy los wygrywa) o godz. 19.00 rozpocznie się biesiada z zespołem Fiesta, od 20.30 do nocy trwać będzie zabawa taneczna z zespołem Tores. W tym samym czasie odbędą się również dożynki w Palowicach oraz w Książenicach.

(luk)

  • Numer: 34 (146)
  • Data wydania: 25.08.09