Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Nieoczekiwana zmiana lidera

02.06.2009 00:00
W miniony weekend odbyła się VIII kolejka piłkarskiej ligi ROW. Do sporej niespodzianki doszło w starciu pomiędzy zespołami AP Instal Chwałowice a Rymerem Niedobczyce. Goście wygrali 2:0, a zespół z Chwałowic stracił pozycję lidera.
Z porażki AP Instal najbardziej skorzystali zawodnicy FC Barnabas. Dotychczasowy wicelider tabeli podejmował bowiem trzecią drużynę rozgrywek - FC Żory i w razie zwycięstwa mógł wspiąć się na szczyt ligowej tabeli. Zawodnicy Barnabas nie zmarnowali szansy, wygrywając przekonująco spotkanie aż 5:0. Powoli w ligowej tabeli pnie się ekipa Sob Instal Gont Meksyk - w niedzielę jej piłkarze odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując zespół FC Basseno 2:1. Mecz toczony był w ciężkich warunkach, przy padającym deszczu. Sztuczna murawa w kilku miejscach bardziej przypominała kąpielisko, niż porządne boisko. Dla obu drużyn, które preferują grę kombinacyjną, nie był to łatwy mecz. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem minimalnej przewagi gospodarzy, którzy kilka razy starali się zaskoczyć bramkarza strzałami z dystansu. Z powodu zalegających na boisku kałuż nie można było płynnie rozgrywać akcji, dlatego piłkarze głównie nastawili się na stałe fragmenty gry. To po jednym z nich mieliśmy do czynienia z ozdobą meczu, czyli pięknie wykonanym rzucie wolnym przez mołdawskiego internacjonała Serghieia Morozana. Do szatni Meksykanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa toczyła się jednak pod dyktando gości, którzy lepiej przystosowali się do niesprzyjających warunków pogodowych. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym, piłka po główce Marcina Forajtera zatrzepotała w siatce. Jednak minutę później swoją szóstą bramkę w tym sezonie strzelił niezawodny Dawid Pupecki, który ładnym strzałem w lewy dolny róg pokonał bramkarza gości.

Coraz gorzej wygląda sytuacja zespołu Habrova/Delicje. Kolejna porażka, tym razem z RM Concept sprawiła, że zespół wciąż będzie okupować ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

Wyniki VIII kolejki I ligi:
FC Barnabas - FC Żory 5:0 (1:0), bramki: T. Kasprzak, D. Olczak (4).
AP Instal Chwałowice - Rymer Niedobczyce 0:2 (0:2), bramki : K. Łysek i Szczypiński.
MAX bud Energetyk - Marat Rybnik 2:5, bramki dla Max Bud: Sz. Bujar i Ł. Rutkowski; A. Kłobut (2) Ł. Łuc (2) i T. Hynek dla Maratu.
Sob Instal Gont Meksyk - FC Basseno 2-1 (1-0), bramki dla Meksyku: S. Morozan, D. Pupecki; M. Forajter dla Basseno.
RM Concept - Habrova 3:2 (1:1), bramki dla RM Concept: A. Paszenda (2), A. Godula.