Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Brudna interwencja

12.05.2009 00:00
Zdaniem radnego Czerwionki – Leszczyn Alojzego Wańka, urząd ignoruje jego zapytania.
Radny Alojzy Waniek na ostatniej sesji kolejny raz interweniował w tej samej sprawie, czyli problemów z kontenerami na śmieci (a raczej ich braku) przy osiedlu „Karlik” w Leszczynach. Zdaniem radnego, mieszkańcy osiedla, którzy monitują u niego, nie mogą się doczekać na dodatkowe kontenery na śmieci, choć wnioskowali w tej sprawie do gminy już wiele razy. Brak kontenerów przy ogródkach działkowych, znajdujących się tuż obok osiedla, powoduje, że wszystkie odpady „działkowicze” wyrzucają do kontenerów osiedlowych. – Pytałem o tę sprawę już na zeszłej sesji pana komendanta straży miejskiej i nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Kolejny raz jestem ignorowany. Przyszła wiosna, śmieci jest coraz więcej, a kontenerów jak nie ma, tak nie ma – mówił radny Waniek. – Rozmawiałem już w tej sprawie z przedstawicielami ogródków działkowych, czekamy na wyniki, sprawa jest monitorowana – zapewniał Adam Reniszak, komendant straży miejskiej w Czerwionce. Radnemu Wańkowi wtórował klubowy kolega radny Waldemar Mitura: – Gmina dostała certyfikat za ochronę środowiska, to proszę mi przedstawić listę wszystkich kontenerów w gminie – zażądał radny z Leszczyn.
 
luk
  • Numer: 19 (131)
  • Data wydania: 12.05.09