imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Sroga porażka u siebie

21.04.2009 00:00
Aż pieć bramek stracili zawodnicy Piasta II Leszczyny w meczu z LKS-em Szeroka.
14. kolejka C klasy nie przyniosła niespodzanek. Lider skutecznie broni swej pozycji. Znajdująca się tuż za zespołem z Szerokiej drużyna Jedności Rogoźna remisując na wyjeździe z Fortecą II Świerklany, traci szansę na dogonienie lidera.

Jedyny zaskakujący wynik jaki padł w tej rundzie to remisowy mecz Zwonowic z Chwałęcicami. Sokół ciągle walczy by uciekać w dołu tabeli. Po tej kolejce zajduje się przed Płomieniem II Połomia, który przegrał na własnej murawie 4 do 5 z WSP Wodzisław Śląski. W najbliższą niedzielę na stadionie w Szerokiej rozegra się niezwykle ciekawe spotkanie lidera z wiceliderem.

Bez niespodzianki

Druga drużyna Piasta Leszczyny nie sprawiła niespodzianki i uległa na własnym terenie liderowi C klasy, zespołowi LKS Szeroka. W meczu w Leszczynach padło aż pięć bramek. W pierwszej połowie przyjezdni prowadzili już 2:0. Wpierw piłkę w siatce gospodarzy umieścił Paweł Drewczyński, a na 2:0 przed samym końcem podczas zamieszania pod bramką Patryka Borowika zmienił wynik Karol Koczorowski.

Również w drugiej połowie leszczynianie nie znaleźli sposobu na skutecznych napastników z Szerokiej. Zaraz po gwizku w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Karol Koczorowski, jednek stracił piłkę i tylko błąd napastnika Szerokiej uratował gospodarzy przed utratą kolejnej bramki. Jednak już w 59. min. na 3:0 podwyższył wynik Paweł Kazimierowski. Leszczynianie w tym czasie nie byli w stanie przeprowadzić ani jednek akcji, która zagroziłaby bramkarzowi gości. Dwie minuty później Kazimierowski pięknym lobem pokonał kolejny raz bramkarza Piasta i nikt nie miał już złudzeń. Porażka była nieuchronna. Kilka dobrych strzałów pod sam koniec musiał jeszcze obronić bramkarz Szerokiej, m.in. mocny strzał Karola Brudnego, i skutecznie sobie z nimi radził.