Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Strażacy na rysunkach

14.04.2009 00:00
Rozstrzygnięto miejski etap konkursu plastycznego, poświęconego straży pożarnej.
– To dzięki waszym pracom dowiedziałam się ile pożytecznych zadań wykonują strażacy. Super, że wy to wiecie i potrafiliście tak fantastycznie to przedstawić – mówiła Milada Więckowska, przewodnicząca jury konkursu plastycznego.
 
Mowa o miejskim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga”. W jego organizację byli zaangażowani: Urząd Miasta oraz Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rybniku. Na konkurs nadesłano 287 prac. – W imieniu strażaków bardzo dziękuję za tak liczny udział. Mam nadzieję, że takie konkursy jak ten przyczynią się do zmniejszenia liczby zdarzeń, o których opowiedzieliście na waszych pracach – mówił podczas uroczyści wręczenia nagród Józef Sorychta, prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP. – Mam nadzieję, że nigdy nie znajdziecie się w tak dramatycznych sytuacjach i nie będziecie musieli czekać na pomoc strażaków. Ale dobrze, że wiecie, gdzie w razie konieczności tej pomocy szukać – dodała Joanna Kryszczyszyn, zastępca prezydenta Rybnika. Prace oceniano w czterech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych – grupa młodsza 6 – 8 lat, grupa średnia 9 – 12 lat i grupa starsza 13 – 16 lat oraz uczniowie i wychowankowie szkół specjalnych i innych placówek wychowawczych. W każdej z grup wyróżniono pięciu twórców. Swoje nagrody przyznali osobno obaj organizatorzy. Tak więc w sumie wyróżniono 40 autorów. Ich prace wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu. Jednym z nagrodzonych twórców jest sześcioletni Dawid Muras. – Syn bardzo lubi rysować. Od września chodzi na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. I chyba nieźle mu idzie, bo już zdobył kilka nagród, zarówno w konkursach plastycznych, jak i tanecznych – zdradza jego mama Izabela Muras. Konkurs poświęcony straży pożarnej spodobał się małemu plastykowi, bo samochody to jeden z jego ulubionych tematów. Na nagrodzonej pracy znalazł się oczywiście czerwony wóz strażacki. – Lubię też rysować dinozaury – wyznaje sześciolatek, który uczy się rysować i malować pod kierunkiem Danuty Sarny. Nagrodzone prace można oglądać w Urzędzie Miasta (sala 264) do 16 kwietnia.
 
Beata Mońka
  • Numer: 15 (127)
  • Data wydania: 14.04.09