Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Zaważyła ostatnia kwarta

10.03.2009 00:00
W 24. kolejce Ford Gemaz Ekstraklasy rybnickie koszykarki wróciły z Łodzi bez zwycięstwa.
Kolejnym rywalem koszykarek Mirosława Orczyka w Ford Germaz Ekstraklasie był walczący o utrzymanie w lidze zespół ŁKS Łódź. Zacięte widowisko do ostatnich minut, tak wyglądał sobotni mecz w Łodzi. Zachowując zimną krew łodzianki pokonały zawodniczki Utexu w ostatniej kwarcie 20 do 16, co przełożyło się na końcowy wynik 61:57. Przed jej rozpoczęciem na tablicy wyników widniał remis 41:41. Jednak w przeciwieństwie do walczących o utrzymanie w FGE łodzianek, rybniczanki mogą spać spokojnie. Podopieczne Orczyka mają pewne miejsce w pierwszej ósemce po rundzie zasadniczej i spadek im nie grozi. W kolejnym meczu Utex ROW zmierzy się w Pabianicach z ostatnią w tabeli drużyną PTK Aflofarm Vicard.