Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

Emocjonujący mecz o pozycję wicelidera ligi

24.02.2009 00:00
W 16. kolejce Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki o drugie miejsce w tabeli w czartym meczu walczyły zespoły ARX Rybnik oraz WSHE-Chrobry.
Zapowiadało się ciekawie, lecz 16. kolejka RALK-u zakończyła się raczej pewnymi zwycięstwami.

Mecz na szczycie
Zajmujący drugą pozycję w tabeli zespół ARX zmierzył się z plasującą się na miejscu trzecim ekipą WSHE-Chrobry. Pierwsze minuty należały do zawodników Chrobrego. Mocnym startem, już po pierwszej kwarcie, uzyskali znaczną przewagę dwunastu punktów. W odpowiedzi ARX przystąpił do odwetu i ze zwartą obroną skutecznie blokował pod swym koszem WSHE. Druga połowa zakończyła się minimalną przewagą Chrobrego. Kolejne dwie kwarty to już całkowita dominacja ekipy WSHE, kolejne trójki Kozielskiego i Harlaka zwiększyły przewagę w pewnym momencie aż do prawie dwudziestu punktów. ARX zdołał jeszcze dogonić rywala w końcówce na pięć punktów. ARX Rybnik - WSHE Chrobry 76:81. Punkty: Punkty: M. Kras-22, M. Grzonka-18. D. Prus-16, J. Chołuj-13 oraz R. Kozielski-34, K. Harlak-28, D. Janiszewski-7, K. Janiszewski-5