Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Ślisko i niebezpiecznie

20.01.2009 00:00
Mieszkańcy Jejkowic i Gaszowic narzekają na nieodśnieżone drogi.
W zeszłym tygodniu wzmogły się opady śniegu. Za przejezdność dróg odpowiadają urzędy gmin, które wcześniej wynajęły firmy do udrożniania jezdni. Mieszkańcy Jejkowic nie są zadowoleni z pracy opłaconych z budżetu gminy przewoźników. – Na ulicy Poprzecznej jest beznadziejnie, jest ślisko i niebezpiecznie, nie wiem czy te pojazdy tu w ogóle jeździły – narzeka jeden z mieszkańców. Urząd Gminy w Jejkowicach już w grudniu otrzymywał zgłoszenia mieszkańców gminy o niewłaściwym odśnieżaniu. – Po wnioskach, jakie zostały przyjęte w urzędzie, podjęliśmy decyzję o wynajęciu nowego przewoźnika. Wydaje się, że sytuacja poprawiła się. Sam ostatnio przejechałem się po okolicy i faktycznie jest lepiej, chociaż muszę przyznać, że jest kilka ulic, które mogłyby być lepiej odśnieżane. Lecz moim zdaniem nie odbiegamy tutaj od innych gmin, ten problem nie dotyczy tylko nas – mówi Grzegorz Wojaczek, przewodniczący rady gminy w Jejkowicach. Również mieszkańcy Gaszowic mają zastrzeżenia co do pracy pojazdów odśnieżających. – Faktycznie jeden z mieszkańców zwracał uwagę na ulicę Szybową, jednak ten teren należy już do miasta Rydułtowy. Co do pozostałego obszaru, to odśnieżanie przebiega właściwie. Dyspozycje do wyjazdów na drogi firmy odśnieżające otrzymują od sołtysów lub od kierownika Zakładu Obsługi Komunalnej. Z tego co mi wiadomo, nie ma żadnych problemów z dyspozycyjnością. Jeśli chodzi o środki, to z chemikalii staramy się korzystać w ostateczności – zapewnia Andrzej Kowalczyk, wójt Gaszowic.
 
(li)
  • Numer: 3 (115)
  • Data wydania: 20.01.09