imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Pechowa porażka koszykarek

23.12.2008 00:00
UTEX ROW Rybnik – CCC Polkowice 74:76.
CC Polkowice już po raz drugi w tym sezonie okazało się lepsze od koszykarek UTEX ROW Rybnik. Po niezwykle dramatycznym meczu podopieczne Krzysztofa Koziorowicza wygrały 76:74. Kluczem do sukcesu okazała się gra na tablicach Pomarańczowych, które zanotowały aż 18 zbiórek w ataku, w tym najważniejszą na 15 sekund przed końcową syreną. Najskuteczniejszą zawodniczką rybnickiego zespołu była Naketia Swanier, która zakończyła mecz z dorobkiem 21 oczek.

W meczu z CCC najlepsze do tej pory spotkanie w barwach Utexu ROW rozegrała Swanier. Amerykanka była prawdziwą liderką drużyny. Znakomicie rozgrywała i celnie rzucała. Zdobyła 21 punktów. Na pochwałę zasługuje również Trafimava, która przy sześciu próbach aż pięć razy trafiła za trzy punkty. Tak komentował spotkanie trener Orczyk: Aleksandra Chomać musi grać 40 minut. Niestety w końcówce zaczęło brakować jej sił. Cieszy jednak fakt dobrego występu po tak długiej przerwie Agi Jaroszewicz. Słabiej zagrała Atkinson, która ma problemy żołądkowe.Najgorsze jest to, że mamy z CCC wynik 0:2. Teraz mecze z Gdynią, Krakowem i Gorzowem, gdzie z takim składem jaki mamy i pechem, jaki nas prześladuje, ciężko będzie osiągnąć sukces. Trzeba jednak walczyć i na pewno się nie poddamy. Porażka z CCC zepchnęła rybniczanki na piąte miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy. Kolejne spotkanie Utex ROW miał rozegrać 21 stycznia z Lotosem, ale mecz został przełożony na 12 lutego. Najbliższym rywalem będzie aktualny Mistrz Polski – Wisła Can Pack Kraków. Mecz odbędzie się 24 stycznia.