imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Zacięte boje

18.11.2008 00:00
9. kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Rybniku.
W kolejnej rundzie spotkań na parkietach amatorskiej siatkówki zmierzyły się drużyny zajmujące niższe miejsca w tabeli. Mecz SKOK-u Ziemi Rybnickiej z Czerwionki z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużyną Rafbol Żernica zakończył się wynikiem 3:1 dla Czerwionki. W wyrównanym meczu charakter pokazała ekip SKOK-u zdobywając ważne punkty w końcowych partiach setów. Zaskoczył zaś przeciwnika Catering Parys Rydułtowy zwyciężając zespół Śląskie Centrum Rybnik 3:1. Po straconym pierwszym secie zawodnicy z Rydułtów, drugi rozpoczęli z większą zadziornością wygrywając decydujące końcówki setów. I tak w dwóch setach wygrywając do 22, rydułtowianie poprawili wynik na 2:1. W ostatnim secie, już pewni siebie, ograli drużynę Centrum do 15, ustalając wynik na 3:1. W kolejnym bardzo nierównym spotkaniu grupy D OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle pokonał Baterex Nędzę 3:2. Kolejna runda zapowiada się równie ciekawie. 18 listopada na sali w Świerklanach zmierzą się zajmujące czołowe miejsca w tabeli Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój oraz Pizzeria Killer. Niewątpliwie będzie to wielkie widowisko.