Pierwsze przegrane

21.10.2008 00:00
Pełna emocji była 6 kolejka spotkań w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej w Rybniku.
Pierwsza przegrana Pizzerii Killer, dotychczasowego lidera grupy A z Dwójką Świerklany Żywiec Zdrój. Zawodnicy z Żywca pokonali przeciwnika przede wszystkim dobrymi serwami oraz stałą i spokojną grą. W tej samej grupie na wysokim poziomie stał również mecz SKOK–u z Czerwionki z drużyną Top Ten z Rybnika. – Pierwszy set to od początku spora przewaga drużyny Top Tenu. W następnym secie przebudziliśmy się i przez cały set mieliśmy minimalną przewagę, by prowadząc 26:25, przegrać 26:28. W Secie 3 drużyna Top Tenu zbyt szybko uwierzyła w zwycięstwo, co wykorzystali gospodarze wygrywając do 19. Czwarty set podobnie wygrany przez SKOK do 21. Tie break zaczął się dobrze dla gospodarzy, prowadzili 7:3, by na zmianie stron to drużyna gości prowadziła 7:8. Doświadczenie gości wzięło górę i bezlitośnie wykorzystali błędy gospodarzy i wygrali seta 11:15 – relacjonuje Marcin Hanak ze SKOK–u Ziemi Rybnickiej Czerwionka. Zaś w grupie D ciągle niepokonany Artus Żory zwyciężył zespół Albionu Team, choć tracąc swego pierwszego seta.