Dwa medale rybniczan na MŚ w boksie tajskim!

14.10.2008 00:00
Dwa medale dla polskiej reprezentacji zdobyli zawodnicy klubu Octagon Rybnik na Mistrzostwach Świata w boksie tajskim (Muay Thai) federacji IFMA. Mistrzostwa odbyły się w ramach „IV Igrzysk Sportu Dla Wszystkich” w Busan w Korei Południowej, w których wzięło udział około dziesięciu tysięcy zawodników z 26 dyscyplin. Igrzyska odbyły się w dniach 26.09–02.10.
Złoty medal w kategorii do 91 kg w klasie B przywiózł do kraju Jan Błachowicz, a wśród najcięższych srebro zdobył Marek Matuła. Trzeci z naszych zawodników Leonard Pociask, kategoria – 86 kg, przegrał w walce o brąz z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. Zmagania zawodników rybnickiego klubu wspierał trener Eugeniusz Mandrysz. Jan Błachowicz to jeden z najbardziej znanych zawodników na polskiej arenie MMA. Zwycięzca konfrontacji sztuk walki, a także brązowy medalista Mistrzostw Świata Muay Thai 2007. Jak mówią o nim koledzy z klubu: „Jak na taką bestię, to cholernie sympatyczny człowiek”. Zaś Marek Matuła to doświadczony zawodnik startujący i odnoszący sukcesy, zarówno w BJJ, jak i w Muay Thai. Zdobywca złotego medalu na zeszłorocznym Pucharze Europy w Singen.

Klub Sportowy „OCTAGON” Rybnik powstał w roku 2000 jako pierwsza w Polsce Południowej sekcja Brazylijskiego Jiu–Jitsu. W roku 2005 w klubie powstała sekcja Muay Thai (boksu tajskiego). Obecnie działa jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i prowadzi sekcje: Brazylijski Jiu–Jitsu i Submission Wrestling, Muay Thai oraz grupę MMA dla zaawansowanych.