Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Autor na zakończenie

23.09.2008 00:00
W bibliotece odbędzie się spotkanie z Tomaszem Pacanem, autorem wystawy  „Samoloty moje spojrzenie”.

Od drugiej połowy sierpnia w galerii „Jasna” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać cykl zdjęć Tomasza Pacana: „Samoloty moje spojrzenie”. Otwarciu ekspozycji nie towarzyszyło spotkanie z autorem. Jednak wszyscy, których zainteresowały zdjęcia, będą mieli okazję porozmawiać z Tomaszem Pacanem w ostatnim dniu prezentacji wystawy, czyli 26 września. Spotkanie połączone z prezentacją multimedialną zaplanowano na godz. 11.00. Z autorem będzie można porozmawiać także o godz. 18.00.  Przypomnijmy, że Tomasz Pacan pochodzi z Kielc, gdzie prowadzi własną firmę budowlaną. Od kilkunastu lat zajmuje się także fotografią. Należy do grupy kieleckich fotografów „CKF” (od 2002), a w ubiegłym roku został członkiem ZPAF w Okręgu Świętokrzyskim Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach. W młodości jego wielką pasją były samoloty, a odkrywanie „latającego świata” rozpoczął od zajęć w modelarni. Z czasem w jego życiu pojawiła się inna fascynacja  – fotografia. Połączeniem obu jest wystawa „Samoloty moje spojrzenie”. Autor fotografuje latające maszyny z ziemi, poszukując własnego spojrzenia i sposobu uchwycenia tego tematu. Okazją do obejrzenia zdjęć i porozmawiania na ich temat będzie spotkanie z  Tomaszem Pacanem, który będzie gościł w rybnickiej bibliotece 26 września (o 11.00 i 18.00).

(bea) 

  • Numer: 39 (98)
  • Data wydania: 23.09.08