Emocjonujące spotkanie

16.09.2008 00:00
W sobotnim meczu 6. kolejki klasy A Orzeł Jankowice na własnym boisku zremisował z Granicą Ruptawa 1:1.
Oba zespoły wcześniej rywalizowały przez kilka sezonów w klasie B. W ostatnim sezonie, drużyny Granicy i Orła wywalczyły awans do klasy A, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Mecze tych drużyn od zawsze należały do emocjonujących, nie inaczej było i tym razem.

Mecz rozpoczął się z impetem, obie drużyny narzuciły sobie szybkie tempo gry. Sporo było ataków, ale też sporo gry na środku pola. Mało błędów i mocna obrona Orła i Granicy powodowały, że walka była niezwykle wyrównana. Dopiero w końcowych minutach akcje stawały się za każdym razem groźniejsze. W 40 min. najlepszy strzelec Granicy,  Adam Śmigielski zdobył pierwszego gola dla swej drużyny. Lecz przewagi zespół z Jastrzębia Zdroju nie świętował długo, bo już minutę. później Łukasz Szymura ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce Krzysztofa Dąbka, bramkarza Granicy. Tym samym I połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej połowie meczu drużyny były wyraźnie zmęczone. I choć tempo gry nie  spadło, zarówno Orzeł, jak i Granica, zaczęli popełniać wiele błedów w ataku, jak i w obronie. Duża była liczba nieprecyzyjnych strzałów, niecelne rzuty wolne i jeden niewykorzystany rzut karny Orła. Pod koniec meczu można było zauważyć lekką przewagę jastrzębskiej drużyny, jednak, choć groźne, sytuacje bramkowe nie doprowadziły już do zmiany wyniku. Niewątpliwie trzeba przyznać, że sobotni mecz to przykład dobrej i efektownej gry, co nie zdarza się tak często.