Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Samoloty – moje spojrzenie

12.08.2008 00:00
W bibliotece zostanie otwarta wystawa fotograficzna z samolotami w roli głównej.

W galerii „Jasna” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej zagoszczą samoloty. I bynajmniej nie będzie to wystawa modeli. Latające maszyny to wielka pasja Tomasza Pacana, który uwiecznia je na fotografiach. 

Pochodzący z Kielc Tomasz Pacan samolotami zainteresował się już w dzieciństwie. Odkrywanie „latającego świata” rozpoczął od zajęć w modelarni, potem uprawiał modelarstwo redukcyjne we własnym domu. Z czasem w jego życiu pojawiła się nowa fascynacja, jaką okazała się fotografia. Połączeniem obu jest wystawa „Samoloty – moje spojrzenie”, którą będzie można oglądać w galerii „Jasna”. Jej autor uczestniczy w dostępnych mu pokazach lotniczych Air Show w Radomiu, CIAF w Brnie, ILA w Berlinie oraz w „Piknikach lotniczych”. Fotografuje samoloty z ziemi, poszukując własnego spojrzenia na „latający” temat. Fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. Należy do grupy kieleckich fotografów „CKF” (od 2002), w ubiegłym roku został członkiem ZPAF w Okręgu Świętokrzyskim Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach. Ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Prowadzi własną firmę budowlaną. W otaczającym go świecie widzi matematyczny porządek i geometryczny ład. Postrzega go w szlachetnej gamie czerni i bieli.Ekspozycję „Samoloty – moje spojrzenie” będzie można oglądać w galerii „Jasna” w PiMBP od 18 sierpnia. Finisaż wystawy zaplanowano na 26 września o godz. 18.00.

(bea)

  • Numer: 33 (92)
  • Data wydania: 12.08.08