Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Nowa tradycja

29.07.2008 00:00
Rybnickie służby mundurowe włączyły się do akcji honorowego oddawania krwi.
– Zobaczyłem w komendzie informację o akcji honorowego oddawani krwi i postanowiłem przyjść – stwierdza krótko mł. asp. Seweryn Szweda, który pracuje na co dzień jako dzielnicowy.
 
Po raz pierwszy miał okazję uczestniczyć w podobnej akcji jeszcze w szkole policyjnej. – Widok igieł ani krwi nie wzbudza u mnie lęku, tak więc nie miałem wtedy żadnych obaw. Było spokojnie i tak też jest do dziś – opowiada z uśmiechem. Przyznaje, że już kilkakrotnie oddawał honorowo krew. Spore doświadczenie jako krwiodawca ma także mł. insp. Krzysztof Sowula, komendant rybnickiej policji. On także po raz pierwszy oddał krew w Wyższej Szkole Oficerskiej w Szczytnie. Pytanie o to, czy bierze udział w akcji, żeby dać dobry przykład podwładnym, kwituje uśmiechem. A po chwili stwierdza: – Zorganizowaliśmy tę akcję z dwóch powodów. Lato to szczególny okres, w którym brakuje krwi, a z drugiej strony chcieliśmy w ten sposób uczcić święto policji. Komendant nie wyklucza, że akcja honorowego oddawania krwi z okazji święta policji będzie organizowana co roku. – Być może wprowadzimy taką świecką tradycję – kwituje filmowym cytatem. W dniu akcji rybnicki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odwiedziło kilkunastu policjantów. Dzień później krew oddawali strażnicy miejscy. Lecz tak naprawdę akcja trwa nadal i wszyscy, którzy nie mogli się do niej przyłączyć w wyznaczonym dniu, mogą to uczynić w dowolnym terminie.
 
(bea)
  • Numer: 31 (90)
  • Data wydania: 29.07.08