Najlepsi w szachach

13.05.2008 00:00
Znaczący sukces odnieśli zawodnicy MKSz Rybnik. Młodzi szachiści – Marysia Leks i Marcin Krzyżanowski – doskonale wypadli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2008 w Szachach. Zawody odbyły się w Szczawnie Zdroju. Marcin wrócił z tytułem mistrza Polski. Będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata juniorów do lat 14. Marysia zdobyła również wysokie, czwarte miejsce.
W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2008 w Szachach. Doskonale wypadli w tych zawodach zawodnicy MKSz Rybnik Marcin Krzyżanowski i Marka Leks. Wśród chłopców najlepszy spośród 47 finalistów okazał się Marcin Krzyżanowski, zdobywając 8 punktów z 10 partii i tytuł mistrza Polski. Wśród dziewcząt na 46 finalistek Maria Leks zajęła wysokie, 4. miejsce zdobywając 6,5 punktów z 10 partii. W klasyfikacji drużynowej na sklasyfikowanych 63 klubów najlepszym okazał się MKSz Rybnik zdobywając okazały medal. Marcin otrzymał nominację do startu w Mistrzostwach Świata juniorów do lat 14, które rozegrane zostaną w październiku w Wietnamie. Zarówno Maria jak i Marcin reprezentowali już Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Zawodnicy Rybnika byli dobrze przygotowani do tych zawodów, brali udział w zgrupowaniach oraz grali w silnych turniejach, co było możliwe dzięki sponsorowi Marcina, którym jest znany muzyk, Adam Konkol. Marysię wspierał ojciec Piotr Leks, przedsiębiorca budowlany.