Pobił rekord Polski

18.03.2008 00:00
Sukces Tomasza Wiencka, ratownika wodnego z Rybnika.
Rybniczanin został srebrnym medalistą Międzynarodowego Grand Prix Moraavie w ratownictwie wodnym w Brnie (Czechy).

W Brnie odbyły się niedawno kolejne zawody z cyklu Grand Prix Moravie 2008. W doborowej, międzynarodowej obsadzie (oprócz gospodarzy startowała m.in. reprezentacja Niemiec – jedni z najlepszych ratowników na świecie) znaleźli się również ratownicy z Polski reprezentujący swoje oddziały rejonowe (Szczytno, Rybnik).

Fantastyczne rezultaty uzyskał Tomasz Wiencek z Rybnika. Już w pierwszej konkurencji – 100 m (holowanie manekina w płetwach) wdarł się na podium z założenia w całości zarezerwowane dla zawodników niemieckich i zajął drugie miejsce, uzyskując jednocześnie czas lepszy od Rekordu Polski Juniorów! Następnie w konkurencji na dystansie 50 m (holowanie manekina) zajął trzecie miejsce ustępując jedynie reprezentantowi Niemiec oraz Maciejowi Kaliszewskiemu ze Szczytna, a w konkurencji na 100 m (super ratownik) był ponownie drugi, za Sezenem Anilem z Niemiec.

Te znakomite wyniki oraz czwarte miejsce w 100 m sztafecie kombinowanej dały mu drugie miejsce w klasyfikacji końcowej!

Oprócz Tomka Rybnik reprezentował także Krzysztof Roman, który był m.in. szósty w konkurencji na 50 m (holowanie manekina), uplasował się także jako siódmy w konkurencji 100 m (super ratownik) oraz dziewiąty na dystansie 100 m (sztafeta kombinowana). Ostatecznie, w międzynarodowych zawodach został sklasyfikowany na szesnastym miejscu. W zawodach brało udział 52 zawodników z Czech, Niemiec i Polski, w tym czterdzieści jeden kobiet.