Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Wyśpiewała nagrodę w Krakowie

30.10.2007 00:00
Rybniczanka Magdalena Lepiarczyk zdobyła trzecią nagrodę na tegorocznym Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Przed dwoma laty Magdalena Lepiarczyk była przysłowiowym czarnym koniem podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Nieznana dotąd w muzycznych kręgach wokalistka zrobiła furorę i festiwal wygrała.

Jako zwyciężczyni pojawiła się rok później na OFPA, prezentując krótki recital. Od tego czasu wokół rybniczanki zrobiło się mniej szumu. Co nie znaczy, że zupełnie zniknęła z muzycznego życia. Udział w kolejnych festiwalach i konkursach piosenki, przeplatała z drugą swoją wielką pasją, jaką jest jeździectwo. Jednak ci, którzy sądzili, że o Magdalenie Lepiarczyk – wokalistce prędko nie usłyszymy, pomyli się. Rybniczanka zdobyła trzecią nagrodę na 43 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. – Brałam udział w tym festiwalu po raz trzeci. Nie spodziewałam się, że się uda. Ale jak widać do trzech razy sztuka – przyznaje ze śmiechem Lepiarczyk.

W konkursie musiała zmierzyć się z 45 wokalistami, prezentującymi najróżniejsze style. Podczas festiwalu zaśpiewała dwie piosenki: „Pan Obłoczny” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jerzy Satanowski oraz „Twardy orzech” sł. Agnieszka Grochowicz, muz. Dariusz Szweda. Jak sądzi, szczególnie ten drugi, autorski utwór mógł zrobić wrażenie na jurorach. I dodaje żartem: – Być może zapamiętali też wokalistkę w kapturze. Wymyśliłam sobie taki nowy image. Być może kaptur będzie teraz charakterystycznym elementem mojego wizerunku scenicznego. Laureaci festiwalu w Krakowie otrzymują nagrody pieniężne. Rybniczanka swoją wygrana przeznaczy prawdopodobnie na przeprowadzkę do Gliwic, gdzie pracuje jej narzeczony. To niestety oznacza dla wokalistki rozstanie na jakiś czas z ukochanymi końmi. Jednak zarzeka się, że nie porzuca jeździectwa, bez którego nie wyobraża sobie życia. Natomiast w najbliższym czasie zamierza bardziej skupić się na muzycznych planach.

– Marzy mi się recital. Choć jeszcze nie czas na własne teksty, mimo, że coś tam mam w szufladzie. Na razie liczę na zaprzyjaźnionych autorów, m.in. Agnieszkę Grochowicz – przyznaje Lepiarczyk. Ma nadzieję, że będzie mogła zaprosić rybnicką publiczność na swój koncert jeszcze w tym roku. A trochę dalsze plany? Udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Dodajmy tylko, że festiwalowe wyróżnienie otrzymał także akompaniujący wokalistce z Rybnika – Dariusz Szweda. Natomiast konkurs wygrała znana rybnickiej publiczności Katarzyna Dąbrowska, która zdobyła Grand Prix OFPA 2007. Koncert laureatów będzie można zobaczyć w TVP 2 najprawdopodobniej 30 października o 23.55.
 
Beata Mońka

  • Numer: 44 (51)
  • Data wydania: 30.10.07