Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Rower dodaje mu skrzydeł

02.10.2007 00:00
Łukasz Sojka z klasy integracyjnej w Boguszowicach śmiało realizuje swoje marzenia na torze rowerowym.

Już za pierwszym razem przyjechał pierwszy na metę i ten sukces zachęcił go do kolejnych startów.

Łukasz Sojka, uczeń trzeciej klasy integracyjnej Gimnajum nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku–Boguszowicach, ma na swoim koncie spore sukcesy w zawodach rowerowych. A wszystko zaczęło się około dwóch lat temu. – Przypadkiem zobaczyłem w telewizji relacje z wyścigu Skoda Auto Grand Prix MTB. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby wystartować w takich zawodach. Poszukałem w Internecie różnych informacji na ten temat i znalazłem stronę zawodów w Rydułtowach – wspomina Łukasz. Po zastanowieniu zdecydował się na start. Już za pierwszym razem osiągnął wspaniały wynik: zdobył pierwsze miejsce! – Wprawdzie nie było wtedy zbyt wielu zawodników, ale i tak zmotywowało mnie to do regularnych treningów, a także do modyfikacji roweru – dodaje uczeń boguszowickiego Gimnazjum nr 7. Nie minął miesiąc, a wystartował w kolejnych zawodach, zajmując całkiem dobre miejsca. W grudniu ubiegłego roku Łukasz Sojka rozpoczął sezon w klubie MTB Silesia–Rybnik.

W 2007 roku cyklista pasjonat zajął czternaste miejsce w Mistrzostwach Śląska a w kolejnych edycjach zawodów MTB Rydułtowy-Orlova zdobył dwa razy siódme miejsce, raz dziesiąte, szóste i drugie, a w klasyfikacji generalnej – trzecie. Satysfakcjonujący wynik osiągnął także w zawodach o Puchar Prezesa PZK, uplasował się na osiemnastej pozycji. Na indywidualny sukces Łukasza składają się także pozostałe wyniki: dziesiąte miejsce w Bike Maratonie w Zawoi, dwa razy trzydzieste ósme miejsce w Skoda Auto GP MTB Białystok i Nałęczów, pięćdziesiąta trzecia lokata w zawodach również Skoda Auto w Szczawnie Zdrój i cztredziesta druga w Chodzieży. – Moim marzeniem jest start w Pucharze Świata – wyznaje Łukasz. I tego z całego serca mu życzymy.

(izis)

  • Numer: 40 (47)
  • Data wydania: 02.10.07