Dziewczyny z klasą

11.09.2007 00:00
Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym 2007.

Polska reprezentacja ratowników wodnych, odniosła ogromny sukces.

W miejscowości Canet–en–Roussillon we Francji zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym. Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach basenowych i morskich, gdzie mogli wykazać sie ogromną wszechstronnością, biorąc udział w 18 konkurencjach. W skład kadry Polski weszli także Monika Nowak oraz Tomasz Wiencek, ratownicy rybnickiego WOPR, którzy dzięki udanym startom w Mistrzostwach Polski uzyskali kwalifikację do udziału w ME. Start polskiej reprezentacji zakończył się dużym sukcesem. Świetnie zaprezentowały się polskie dziewczyny, które w konkurencjach basenowych stanęły na podium. Mężczyźni zajęli szóste miejsce. W konkurencjach morskich, w których nie należymy do potentatów nasze drużyny zajęły odpowiednio: kobiety siódme, a mężczyźni ósme miejsce.

Oto najlepsze wyniki Polaków:

• Sandra Pietrzak – srebrny medal na 100 m w sztafecie kombinowanej;
  • Sandra Pietrzak – brązowy medal na 50 m z holowaniem manekina;
  • Krzysztof Wilk – brązowy medal na 200 m z przeszkodami;
  • Sztafeta Kobiet 4x50 m z przeszkodami – brązowy medal;
  • Sztafeta Zmienna Kobiet 4x50 – brązowy medal.
  • Klasyfikacja łączna kobiet w konkurencjach basenowych – brązowy medal.
  • W klasyfikacji generalnej Polska w gronie czternastu państw zajęła siódme miejsce.

Najlepsze wyniki rybniczan to: Monika Nowak – 10 m. – 100 m holowanie manekina w płetwach, Tomasz Wiencek – 12 m. – 100 m z pasem ratowniczym.