Octagon zebrał laury

29.05.2007 00:00
Reperezentanci rybnickiego klubu Octagon bardzo dobrze zaprezentowali się w III Otwartym Pucharze Polski w brazylijskim Jiu Jitsu.
Zdobyli srebrny medal w drużynowej klasyfikacji Pucharu Polski. Ponadto Marek Matuła wywalczył złoty medal w kategorii +97 kg. W finale pokonał Kornela Zapadkę, aktualnego Mistrza Europy, 8:0. W kat. –97kg również złoty medal wywalczył kolejny zawodnik z Rybnika – Jan Błachowicz, podobny sukces odniósł Tomasz Rojek, który zdobył złoto w kategorii –91 kg, a Dawid Kura został srebrnym medalistą w kat. –73 kg. Ponadto brąz w swojej kategorii +97 kg zdobył Dariusz Świerczewski. O sukcesie może też mówić Tymoteusz Frydrych, reprezentant Octagonu, który zajął czwarte miejsce również  który w kat. –97 kg.