Smutek Albionu

30.01.2007 00:00
Osiemnasta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Siatkowej.

Beer Team Rybnik wygrał w pojedynku ze Świerklanami Żywiec Zdrój 3:2.

Miał to być wielki mecz i takim też się okazał. Było dużo walki, ciekawe wymiany i częste zmiany na prowadzeniu. Pierwszy set okazał się zwycięski dla Żywca po zaciętej końcówce, drugi zdecydowanie dla Beerów, trzeci też. Najciekawiej było w czwartym. Od połowy zdecydowanie prowadził Żywiec, aż do stanu 23–20, potem finiszował Beer. I gdy już się wydawało, że mecz zakończy się w czterech setach Żywiec przyśpieszył i wygrał. W kolejnej potyczce osiemnastej kolejki Beer Team II Rybnik uległ Leonowi Internet Radlin. Po dość słabym i nudnym meczu Leon wygrał zdecydowanie 3:0. Być może gracze Leona stracili zbyt dużo sił na uprzątnięcie sali, która była przygotowana na egzamin próbny w gimnazjum. W setach do 17, 19 i 20 wygrywał Leon.

Sędziował Wojciech Kutkowski. Również we wtorek żorski Artus, mimo osłabień, dość gładko wywiózł punkty z Niedobczyc po meczu z Albionem. Pierwsze dwa sety były wyrównane, prowadzenie się zmieniało, ale końcówki należały jednak do bardziej doświadczonych gości. Trzeci set był popisową grą Albionu, który walczył zacięcie blokiem i atakiem, prowadząc od początku do końca. W końcówce Artus przyśpieszył, ale set zakończył się do 20 dla Albion Teamu. – O czwartym secie chcemy jak najszybciej zapomnieć – mówili po meczu zawiedzeni zawodnicy z Niedobczyc. W dalszej części meczu nie pomogły zmiany, czasy, a nawet ostrzejsze słowa w walce. Nie wychodziło żadne zagranie, mimo przyzwoitego przyjęcia niemoc w ataku była zatrważająca. Sędziował Jacek Matczak.

W piątek rewelacyjnie spisujące się ostatnio Piaski musiały uznać wyższość Tomex–u. Mecz był zacięty i w pierwszej partii wygrali goście do 23. Przez większość seta drugiego przewagę miały Piaski, ale w końcówce na prowadzenie wyszedł TOMEX, by ostatecznie jednak popsuć najważniejsze piłki i przegrać z gospodarzami do 24. Set trzeci minął spokojnie. W meczu niestety dominowała niemiła i niesportowa atmosfera. Zawodnicy przekrzykiwali się przez siatkę i ciągle mieli do siebie i do sędziego pretensje. Arbiter sobie z tym do końca nie poradził. Sędziował Jan Kasprowicz.