Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

RSS

Superbabcia – Supernagrody

19.12.2006 00:00
Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Szymon Pogórny - PP 20 w Rybniku
Moja babcia gotuje mi różne obiady i jedzie ze mną na wycieczki, szyje też na drutach. Jeszcze pozwala mi się bawić w swoim pokoju dużym. Ma około 52 lata i jest taka, że ma włosy kręcone i jest miła i fajna.

Jagna Zając - PP 20 w Rybniku
Moja babcia bardzo mnie kocha i robi mi zupę. Bawię się z nią w różne zabawy. Ma kręcone loki i brązowe włosy, ale nie wiem ile ma lat. Przychodzę do niej, przytulam się i najbardziej ją kocham na świecie.

Daria Pydych - PP 20 w Rybniku
Moja babcia ma brązowe włosy i  ma proste takie włosy. Ja się zawsze z nią bawię w zgadywanki i czytam bajeczki. Najlepsza zupa mojej babci to ogórkowa. Moja babcia mnie kocha z całego serca.

Tomasz Kukułka - PP 37 w Rybniku
Moją babcię lubię za to, że tak dużo się nie złości i dość często jak jestem głodny to rysuje mi rosół. Lubi się ze mną bawić i bardzo dużo szydełkuje dla mnie. Moja babcia ma lokowe włosy, okulary i taka dużą spódnicę, najczęściej niebieską w takie kraty i inne wzorki różne. Ma także kapcie.

Paulina Gorzela - PP 37 w Rybniku
Moja babcia zawsze się pyta czy chcę zjeść obiad. Jak nie chcę to mi nie daje, a jak chcę to mi daje. W nic się nie bawię ze swoją babcią, bo ma dużo roboty. Babcia ma lokowate włosy i zawsze ma jakiś sweter albo bluzkę.

Ania Bober - PP 37 w Rybniku
Moja babcia ma blond włosy, kręcone i trochę siwe. Bardzo lubi układać ze mną różne rymowanki, pisze dla mnie wierszyki w moim pamiętniku. Robi bardzo dobre desery. Babcia ma spodnie szare, czasami ma spódniczkę taką długą i bluzkę ma czerwoną.

Wiktoria Kocik - PP 41 w Rybniku
Lubię babcię, bo ona mi dużo gotuje, bawi się ze mną, no i zawsze bawi się ze mną w szkołę. Trochę denerwuje się czasem na mnie. Moja babcia jest najlepsza na świecie i zawsze przebiera się w domu w takie zielone spodnie i zieloną bluzkę. Gotuje mi pieczarkową i kotleta.

Natalia Majchrowska - PP 41 w Rybniku
Babcię lubię za to, że dobrze gotuje i zawsze mi robi jakieś niespodzianki. Np. kiedy przyjeżdżam do babci, do Jastrzębia, to czekają na mnie różne prezenty i uszyte przez babcię ubrania nowe. Babcia robi na drutach rzadko, ale lubi też pracować na maszynie. Moja babcia ma pasemka czarno-brązowo-żółte i ma ubranie w kwiatki, całe czerwone albo niebieskie.

Przemek Rojczyk - PP 41 w Rybniku
Moja babcia daje mi się pobawić poduszkami. Lubię jej ciasteczka, które sama piecze. Czasem tak fajnie wygląda, że mogłaby zostać w domu cały dzień. Ubiera się czasem w płaszcz i spódniczkę. Moja babcia jest najlepsza.

Patryk Wisata - PP 11 w Rybniku
Lubię moją babcię, bo ma cyfrowy polsat i gotuje mi rosół. Gra ze mną w różne gry z pionkami i z kostką, i jak rzucę np. 3 to się jedzie trzy pola. Babcia ma czarne włosy i cienie na oczach jakieś. Lubię gdy chodzi ze mną do sklepu po coś słodkiego.

Klaudia Kapuśniak - PP 11 w Rybniku
Moja babcia chodzi ze mną na spacer, a dziadek chodzi ze mną do kina. Babcia kupuje mi słodycze i zabawki. Bardzo mnie kocha i lubi i wszystko mi kupuje to co chcę. Ma żółte włosy, jest wysoka do lampy i umie gotować.  I już nic więcej.

Marysia Parma - PP 11 w Rybniku
My mamy taką babcię która ma brązowe oczy, brązowe włosy  i bardzo nas kocha. Chodzimy z nią na spacerki. Babcia się ubiera bardzo ładnie i chodzi  z nami do kościoła i do sklepu. Umie też ugotować kotlecik.

  • Numer: 6 (6)
  • Data wydania: 19.12.06