środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Superbabcia – supernagrody

05.12.2006 00:00
Ruszamy z pierwszą edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms–y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Kobyłka w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRX imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS–a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Zosia Bąk - PP 7 W Rybniku
Moje babcie mają na imię Marysia i Maria. U babci lubię bawić się lalkami i misiami. Mam taką dużą książkę z bajkami, z której babcia mi zawsze czyta. Najbardziej lubię Syrenkę i nawet mam taką lalkę. Z babcią jeździmy do Julii, mojej kuzynki. Robimy również kluski i pierożki i polewane pączki – były pyszne, ale się nimi zakrztusiłam.

Tosia Skowrońska - PP 7 W Rybniku
Moje babcie mają na imię Ania i Ala. Jedna mieszka w Olkuszu a druga w Rybniku. Często je odwiedzam. Lubię chodzić z moją babcią na spacery. Biorę brata Maćka, on ciągnie auto, a ja go prowadzę. Byłam z babcią w Gogolinie i widziałam tam pomnik Karolinki. Pomagam babci robić pierogi i barszcz czerwony.

Sara Barańska - PP 7 W Rybniku
Moja babcia ma na imię Halinka i mieszka w Żorach. Lubię się bawić z jej pieskiem Berą. Babcia czyta mi bajkę o Czerwonym Kapturku i często oglądamy bajkę Scooby Doo. On jest psim detektywem. Pomagam babci robić pierożki, najlepiej wychodzą mi morskie w kształcie rekinów.

Renata Frystacka - PP 4 w Rybniku
Mam trzy babcie: babcia Stefa, Dorka i Frida. Lubię im pomagać. Robię kolację i sałatki. Czasem pomagam babci piec moje ulubione ciasto rafaello. Raz byłam z babcią w zoo, ale nie wiem gdzie, bo to była niespodzianka.

Weronika Kłoda - PP 4 w Rybniku
Moje babcie to Ania i Hela. Jedna mieszka ze mną, a druga nie pamiętam gdzie. Razem pieczemy ciasta z owocami. Babcia czyta mi bajkę o Kopciuszku. Pomagam jej robić kluski na obiad i chodzimy razem na spacery.

Julia Herok - PP 4 w Rybniku
Moja babcia Tereska mieszka w Jankowicach. Druga babcia ma na imię Urszula. U babci często bawię się lalkami. Moja ulubiona nazywa się Dorota. Babcia czyta mi bajkę o Kopciuszku. Pomagam jej piec moje ulubione ciasto czekoladowe i sprzątać.

Monika Sołtys - PP 12 W Rybniku
Moja babcia mieszka na parterze w bloku, ale nie wiem gdzie. Lubię do niej jeździć i lubię, kiedy przyjeżdża też do niej ciocia z Anglii. Bardzo kocham moją babcię. Czasem gotuje mi kopytka, a wczoraj właśnie do mnie przyjechała. Lubię też jej pomagać w czymś, na przykład w gotowaniu w kuchni.

Ola Żyła - PP 12 W Rybniku
Moja babcia ma na imię Pela i mieszka w Rybniku. Bardzo ją kocham za wszystko. Nie krzyczy na mnie. Gotuje mi różne naleśniki z dżemem. Moja babcia wygląda fajnie. Ma kręcone włosy. Ja mieszkam blisko niej.

Szymon Walkowicz - PP 12 W Rybniku
Moja babcia nazywa się Ala. Mieszka gdzieś indziej, ale ja nie pamiętam gdzie. Kocham ją i jak ją odwiedzamy, to daje nam czekoladę albo ciasteczka. Czasami coś nam gotuje, ale nie pamiętam co. Babcia ma kręcone włosy i lubię się z nią bawić.

Paweł Stenzel - PP 2 W Rybniku
Jedna moja babcia nazywa się Iza i mieszkamy razem, a druga to babcia Ania i ona mieszka w Bielsku. Babcia Iza farbuje włosy na żółto albo na blond. Ma takie kręcone. Gotuje mi często pierogi, naleśniki, ale najbardziej lubię zupę pomidorową. Uwielbiam tę zupę.

Maciek Wuwer - PP 2 W Rybniku
Opowiem o dwóch moich babciach. Jedna to babcia Dorota i ona mieszka u nas, a druga to babcia Zosia i ona mieszka gdzieś indziej. Kocham je, bo babcia Dorota jeździ ze mną do lasu na spacery, a z babcią Zosią chodzę do lasku od taty na grzyby. Babcia czyta mi też książki. Ma włosy proste i ciemne. Ubiera się, ale nie umiem tego opisać jak.

Bartek Spleśniały - PP 2 W Rybniku
Jedna moja babcia nazywa się Usia, druga - Róża, a trzecia - Frida. Bardzo je kocham. Czasami babcia Usia robi mi zupki pomidorowe, rosołek. Czasami babcie ze mną się bawią, ale jak mają czas. Babcia Usia ma żółtawe włosy, babcia Róża ma takie blondy, a babcia Frida takie jaśniutkie. Gramy sobie w układanki. A babcia Róża czasem mi daje kartki, to jej maluję róże.

  • Numer: 4 (4)
  • Data wydania: 05.12.06