Bokser w kadrze Polski

05.12.2006 00:00
Utalentowany pięściarz z Boguszowic – Mateusz Mazik wraz z kolegą klubowym –Patrykiem Cichockim przebywają obecnie na zgrupowaniu kadry Polski seniorów w Wiśle. 18 grudnia zwodnik RKMS–u pojedzie do Warszawy na zaproszenie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Utalentowany pięściarz z Rybnika otrzymał zaproszenie na spotkanie z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

Mijający rok był bardzo dobry dla Mateusza Mazika – wychowanka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Wraz z kolegą klubowym – Patrykiem Cichockim – przebywa on obecnie na zgrupowaniu kadry Polski seniorów w Wiśle. Na kilka dni przed świętami, 18 grudnia, rybnicki bokser pojedzie do Warszawy, na zaproszenie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który tego dnia ma się spotkać w Pałacu Prezydenckim z najlepszymi sportowcami i artystami. Sukces Matusza to także wielki sukces jego trenerów: Anatola Jakimczuka, Zbigniewa Gąsiorowskiego oraz Bogusława Pisulskiego z RKMS–u. – Pamiętam, jak pięć lat temu Mateusz przyszedł wraz z tatą do boguszowickiej hali. Teraz trenuje codziennie po dwie godziny – mówi Anatol Jakimczuk, trener Mateusza. Największy jego sukces to brązowy medal na Mistrzostwach Świata juniorów w Maroko, we wrześniu tego roku. Był to zarazem pierwszy medal dla Polski po 21 latach. W ubiegłym roku 17–letni bokser zdobył mistrzostwo Polski i pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i został uznany za najlepszego kadeta w kraju. W tym roku Mateusz Mazik wywalczył także brązowy medal na Mistrzostwach Polski, a w listopadzie zdobył Puchar Polski pokonując dwóch byłych mistrzów Polski: w ćwierćfinale Burzyńskiego ze Strzegomia (mistrza Polski w kategorii młodzieżowców), a w półfinale wygrał z Nowakowskim z Radomia. W finale zwyciężył w walce z aktualnym mistrzem Polski juniorów – Jędrzejewskim i został uznany za najlepszego juniora w tym roku. Obecnie Mateusz Mazik chodzi do szkoły sportowej w Warszawie i intensywnie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.