Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Nowy dowódca JRG Wodzisław Śląski. Tomasz Kamczyk zastąpił Jacka Filasa

28.05.2024 00:00 red

WODZISŁAW ŚL. Kapitan Tomasz Kamczyk został nowym dowódcą Jednostki Ratowniczo– Gaśniczej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, zastąpił na tym stanowisku st.bryg. Jacka Filasa, który objął funkcję komendanta powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Oficjalne mianowanie nowego dowódcy miało miejsce podczas obchodów z okazji dnia strażaka, które odbyły się w wodzisławskiej komendzie 17 maja (TUTAJ).

– Dzisiejsze święto jest takie wyjątkowe dla jednego z naszych strażaków, który tutaj dzisiaj będzie mianowany na stanowisko dowódcy tej jednostki. Ja tak tylko powiem, jakie to jest doniosłe wydarzenie w historii naszej komendy. Państwowa Straż Pożarna istnieje 32 lata i pan kapitan będzie dowódcą jednostki. Pierwszym był pan asp.szt. Jan Siodmok, już teraz w stanie spoczynku. Panie Janku, pozdrawiam z tego miejsca. Brawa dla pana Janka, może w tym miejscu i drugim tak nieskromnie powiem byłem ja i teraz czas na pana kapitana. Panie kapitanie już teraz serdecznie panu gratuluję i życzę samych sukcesów na tym nowym stanowisku – powiedział przed oficjalnym powierzeniem aktu mianowania komendant Filas.

Kpt. Tomasz Kamczyk wcześniej pełnił funkcję zastępcy dowódcy JRG. Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim posiada dwie jednostki ratowniczo – gaśnicze: JRG Wodzisław Śląski i JRG Rydułtowy.

– Jednostka Ratowniczo– Gaśnicza nr 1 w Wodzisławiu Śląskim została powołana z dniem 1 lipca 1992 roku. Siedziba jednostki znajduje się w tym samym budynku co Komendy Powiatowej tzn. w Wodzisławiu Śląskim na ul. Pszowskiej 68. Obszar chroniony Jendostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim obejmuje miasto Wodzisław Śląski oraz gminy Marklowice, Mszana, Gorzyce, Godów, Lubomia. Obszar chroniony jednostki zajmuje powierzchnię 238 km 2. Zamieszkuje go około 102 360 mieszkańców. Ponadto Jednostka Ratowniczo – Gaśnica Państwowej Straży Pożarnej Wodzisław Śląski ochrania z powiatu raciborskiego miejscowości: Chałupki, Rudyszwałd, Zabełków. Miejscowość Gołkowice oraz część gminy Mszana stanowią obszar chroniony JRG PSP Jastrzębie Zdrój – informuje strona KP PSP Wodzisław Śląski.

(FK)

  • Numer: 22 (1227)
  • Data wydania: 28.05.24
Czytaj e-gazetę