Wtorek, 11 czerwca 2024

imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

RSS

Połomią nadal rządzi kobieta. Mirosława Piechaczek nową sołtyską

14.03.2023 00:00 red.

Na zebraniu mieszkańcy Połomi zdecydowali, że urząd sołtysa obejmie Mirosława Piechaczek. Zajęła ona miejsce Magdaleny Herman.

MSZANA Na terenie gminy Mszana trwają zebrania wiejskie poświęcone wyborom sołtysów i rad sołeckich na nową kadencję. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w sołectwie Połomia. Wzięło w nim udział prawie 100 mieszkańców.

Ustępująca sołtys podziękowała

Zebranie rozpoczęło się od sprawozdania obecnej sołtys, Magdaleny Herman, która tę społeczną funkcję piastowała przez ostatnich 12 lat. Z powodów rodzinnych nie starała się o reelekcję. W trackie spotkania dziękowała mieszkańcom za minione lata współpracy. – Jak to mówią: „Sołtys tyle może, ile wieś pomoże”, a nasza wieś to nasz wspólny dom, a nasza gmina to nasza mała ojczyzna.

Sama nie mogłabym wiele zdziałać, ale wspólnie mogliśmy dużo zrobić, bo to, co robimy, nie robimy dla siebie, ale dla ogółu społeczeństwa i przyszłych pokoleń – mówiła.

Nowa sołtys i rada

W wyborach na nową kadencję zgłoszono 1 kandydaturę – Mirosławy Piechaczek, wieloletniej członkini Rady Sołeckiej w Połomi. W tajnym głosowaniu wzięło udział 98 mieszkańców. Mirosława Piechaczek zdobyła 90 głosów poparcia. W skład nowej Rady Sołeckiej weszło 7 członków, większość z nich działała już w radzie poprzedniej kadencji. Wybrani zostali: Joanna Bassek, Roman Goik, Magdalena Herman, Stanisława Juraszek, Barbara Kuś, Henryk Sitko i Katarzyna Wita.

Następne Zebrania Wiejskie poświęcone wyborom sołtysów i rad sołeckich odbędą się:

15 marca o 17.30 w sali Szkoły Podstawowej w Gogołowej,

16 marca o 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie.

(juk)


Podziękowanie byłej Sołtys Połomi, Magdaleny Herman

Szanowni Państwo chciałam podziękować mieszkańcom Sołectwa Połomia za to, że 12 lat temu, a później jeszcze dwukrotnie, obdarzyliście mnie Państwo swoim zaufaniem i wybraliście na sołtysa. To był bardzo ważny okres w moim życiu, poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy darzyli mnie szacunkiem i życzliwością. Usłyszałam od Was wiele miłych i ciepłych słów, za co serdecznie dziękuję. Pragnę podziękować Radzie Sołeckiej obecnej oraz poprzednim radom, które przez te lata aktywnie działały oraz bardzo mi pomagały, wspierały mnie i angażowały się we wszystkie działania na wielu płaszczyznach życia społecznego i kulturalnego.

Dziękuję za współpracę Panu Wójtowi, Zastępcy Wójta, Pani Sekretarz i Pani Skarbnik oraz wszystkim kierownikom i pracownikom Urzędu Gminy, dziękuję Dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych oraz organizacjom.

Dziękuję Pani Prezes Kółka Rolniczego w Gogołowej za pomoc i wsparcie. Dziękuję bardzo wszystkim tym mieszkańcom i firmom, którzy chętnie mi pomagali, kiedy tylko o to poprosiłam – zawsze mogłam na Was liczyć, jesteście WSPANIALI. Bo jak to mówią: „Sołtys tyle może, ile wieś pomoże”, a nasza wieś to nasz wspólny dom, a nasza gmina to nasza mała ojczyzna. Sama nie mogłabym wiele zdziałać, ale wspólnie mogliśmy dużo zrobić, bo to co robimy, nie robimy dla siebie, ale dla ogółu społeczeństwa i przyszłych pokoleń.

– Jedyne słowa, jakie cisną mi się na usta, to słowa podziękowania – mówił wyraźnie wzruszony po otrzymaniu tytułu Honorowego Obywatela Radlina Henryk Brachmański.

  • Numer: 11 (1164)
  • Data wydania: 14.03.23
Czytaj e-gazetę