imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Polubili remisy?

15.09.2020 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – IV liga

Unia Turza Śl. zremisowała na wyjeździe 1:1 z LKS Czaniec. To już czwarty remis Unitów w siódmym meczu tego sezonu.

Goście pojechali na mecz mocno osłabieni. Do kontuzjowanych wcześniej Marka Gładkowskiego, Dominika Zganiacza i Krystiana Imieli dołączyli jeszcze Piotr Glenc i Szymon Kunia.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze i to oni w 42. minucie po bramce Damiana Oczki objęli prowadzenie. Długo się jednak z niego nie cieszyli, bo już 2 minuty później Unia wyrównała za sprawą Kacpra Krupińskiego, którego idealnie z rzutu wolnego obsłużył Dariusz Pawlusiński.

Po przerwie to Unia przejęła inicjatywę w tym meczu, ale nie potrafiła udokumentować jej zdobyciem gola. W czym duża zasługa bramkarza gospodarzy Jakuba Felscha, który wychodził obronną ręką ze starć z Dariuszem Pawlusińskim, Kamilem Kuczokiem i w doliczonym czasie gry Sławomirem Musiolikiem. Inna rzecz, że Unia równie dobrze mogła wrócić do Turzy z pustym kontem, gdyby w końcówce celniej strzelił Oczko. Po jego uderzeniu piłka na szczęście dla turzan odbiła się od słupka i opuściła boisko.(art)

• Numer: 37 (1034)
  • Data wydania: 15.09.20