imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Płomień wygrał w Raciborzu

19.03.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – IV liga

Dziewiąta w tabeli Unia Racibórz podejmowała na stadionie przy Zamkowej ostatni w tabeli Płomień Połomia. I to Płomień wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko.

Po niemrawym początku Unia w 13. minucie meczu miała rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Mateusz Wowra i drużyna Grzegorza Jakosza prowadziła 1:0. 10 minut później Płomień wyrównał za sprawą Marcina Franca. Ten skorzystał z nieporozumienia bramkarza i obrońcy gospodarzy i posłał piłkę do pustej bramki. Unia wykonywała kolejny stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego tym razem na bramkę zamienił nowy piłkarz zespołu z Raciborza, Patryk Goły i w efekcie Unia schodziła na przerwę prowadząc 2:1. W drugiej części Unia wyglądała zupełnie inaczej, a złą postawę gospodarzy wykorzystywał coraz lepiej grający Płomień. Problem gospodarzy zaczął się po zejściu kapitana - Pawła Woniakowskiego, który doznał urazu mięśniowego. Chwilę później Płomień nie wykorzystał rzutu karnego, ale w kolejnych minutach wyrównał na 2:2 po golu Daniela Lubszczyka. Goście poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już 3:2. Piłka po strzale jednego z zawodników Płomienia odbiła się niefortunnie od Patryka Gołego i wpadła do siatki. - Na pewno te 3 punkty mają swoją wartość, aczkolwiek trudno będzie się nam odbić z dna. Poprawiła się jakość mojej drużyny i wierzę, że możemy zrobić coś więcej niż jesienią. Jesteśmy w stanie uzbierać więcej punktów niż w poprzedniej rundzie. Traktujemy nasze granie amatorsko, bo wszyscy u nas pracują, przez co w różnym składzie spotykamy się na treningach. Byłem zaskoczony, że potrafimy tak grać jak dzisiaj – powiedział po meczu Mirosław Szwarga, trener Płomienia. Jego drużyna dzięki wygranej ma na koncie 7 punktów (4 łącznie oddane przez Unię). kozz

KS Unia Racibórz 2:3 KS Płomień Połomia

Bramki: Wowra (13.), Goły (32.) - Franc (23.), Lubszczyk (69.), Goły (72.-sam.).

• Numer: 12 (957)
  • Data wydania: 19.03.19