imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Trzech gimnastyków z Radlina powołanych do reprezentacji kraju

13.05.2014 00:00 red

GIMNASTYKA

Miniony weekend był dla zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin bardzo pracowity. 9 i 10 maja w Pradze odbył się międzypaństwowy drużynowy trójmecz juniorów pomiędzy reprezentacjami narodowymi Czech, Austrii i Polski. W drużynie narodowej, składającej się z pięciu zawodników,  wystąpiło aż trzech gimnastyków  Klubu Gimnastycznego Radlin. Byli to Piotr Wieczorek, Dawid Węglarz i Bartosz Czaja, którzy doskonalą swoje umiejętności pod okiem Leszka Blanika. Reprezentacja Polski zajęła w tych zawodach 2. miejsce za reprezentacją Austrii. Zmagania w Pradze były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Sofii, stolicy Bułgarii od 17 do 26 maja. Na zawody te powołanych zostało trzech zawodników KG Radlin oraz zawodnik Pałacu Młodzieży Katowice. - Dla naszych 17-letnich zawodników będzie to pierwszy start w tak prestiżowej imprezie. Mamy nadzieję, że będzie to początek ich wielkiej kariery sportowej – podkreśla Ludwik Blanik, prezes KG Radlin.

red.

Zobacz zmagania młodych gimnastyków na żywo

13 i 14 czerwca na Obiekcie Gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 9. Zawody współfinansowane są przez Urząd Miasta Radlin.

Radlinianie w czołówce

W miniony weekend Nysa gościła uczestników zawodów gimnastycznych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego we wszystkich kategoriach wiekowych. Najlepiej spośród zawodników KG Radlin zaprezentowali się najmłodsi gimnastycy w klasie III (do lat 12). Kacper Wierzba zajął 2. miejsce, a Paweł Priebe był 3. Pecha miał 10-letni Fabian Suchodolski, który na rozgrzewce nabawił się kontuzji, co uniemożliwiło mu walkę o czołowe lokaty. W klasie II (do lat 14) Kacper Blanik zajął 4. miejsce, Oliwer Krakowczyk 5. miejsce, a Jakub Bauerek 6. miejsce. W klasie I (do lat 18) 15-letni Dawid Niżnik zajął 5. miejsce. Trenerem tej grupy zawodników jest Damian Kempny.

• Numer: 19 (704)
  • Data wydania: 13.05.14