imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Odra w sparingach nie zachwyca

25.02.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA

Piłkarze III-ligowej Odry Wodzisław rozegrali w miniony weekend dwa sparingowe spotkania. Pierwszym sparingpartnerem była drużyna z Czech FK Krawarz, drugim III-ligowe rezerwy Piasta Gliwice. W obu meczach wodzisławianie nie zachwycili.

Piątkowe spotkanie z KF Krawarz Odra wygrała 3:2. Do przerwy podopieczni trenera Grzegorza Jakosza prowadzili 1:0 po golu zdobytym przez Mateusza Balcera. W drugiej części spotkania padły cztery gole, w tym dwa były udziałem Odry. Najpierw do bramki trafił Marek Walczak, następnie Dawid Hanzel. FK Krawarz to drużyna, która na co dzień występuje na piątym szczeblu czeskich rozgrywek. - Zespół z Krawarza był bardzo wymagającym sparingpartnerem, Czesi dużo biegali. Był to pożyteczny sparing - powiedział Jakosz. - Cieszy to, że w końcu strzelamy gole, martwi, że wciąż za dużo tracimy – dodał.

Dzień później jego piłkarze rozegrali kolejny sparing, tym razem przeciwnikiem był inny trzecioligowiec Piast II Gliwice. Odra wystąpiła w innym składzie niż dzień wcześniej przeciw Czechom. Przewaga rezerw Piasta Gliwice zarysowała się już na początku meczu czego efektem były kolejne gole. Łącznie w całym spotkaniu Odra straciła pięć bramek. Honorowe trafienie zanotował Mateusz Balcer.

(art), kozz

Skład Odry w meczu z FK Krawarz: Mrozek, Markiewicz, Staniek, Lalko, Gojny, Gać, Zyguła, Hanzel, Młynek, Sobik, Balcer (w drugiej połowie zagrali Łobaczewski, Walczak, Rozmus, Sell, Górnicki, Kocztorz)

Skład Odry w meczu z Piastem: Łobaczewski (75. Sosna), Matera (60. Pałasz), Sławik, Skoczykłoda, Górnicki, Walczak (75. Sobik), Kocztorz (46. Szuścik), Gwiaździński, Sell (46. Młynek), Rozmus (35. Gać), Malicki (60. Balcer)

• Numer: 8 (693)
  • Data wydania: 25.02.14