imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Sukcesy młodych adeptów tańca

31.05.2011 00:00 red

LUBOMIA, SYRYNIA – Roztańczona młodzież odnosi sukcesy.

Valeria Urbaniec, 8-latka z Lubomi, zwyciężyła na XIII Otwartych Mistrzostwach Polski Tańca Mażoretkowego. Zawody odbyły się 14 i 15 maja w Opolu. Waleria, która na co dzień ćwiczy z zespołem Flesz, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomi, wywalczyła złoty medal w kategorii solo pom-pom kadetek. Zwycięstwo daje jej przepustkę na występ w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Chorwacji. – Z pewnością jest to spora niespodzianka. Waleria do tej pory nie występowała na tego typu imprezach, jako młoda tancerka występowała na festynach przed naszą gminną publicznością. Mistrzostwa w Opolu były jej pierwszą tak poważną imprezą – podkreśla Anna Pilipiszyn, instruktorka tańca w Lubomi. Mimo młodego wieku o młodej tancerce nie można jednak powiedzieć, że dopiero zaczyna przygodę z tańcem. W GOK-u trenuje już od trzech lat.

Sukcesy odniosły również zespoły taneczne z Gminnego Domu Kultury w Syryni, jednostki podległej GOK-owi. W sobotę 21 maja zespoły z Syryni wystąpiły w Pszowie, na IV Przeglądzie Zespołów Tanecznych. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiło ponad 30 zespołów z całego regionu. Zespoły Mini Iskierki, Iskierki i Szafir II zajęły drugie miejsce w kategorii show dance. Z kolei grupa Szafir wywalczyła miejsce trzecie. Opiekunką zespołów jest instruktorka Sonia Jędrasik.

• Numer: 22 (551)
  • Data wydania: 31.05.11