imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Pływacy z Rydułtów z medalami Mistrzostw Wielkopolski

08.03.2011 00:00 art
PŁYWANIE Udany występ zawodników Mastres ZGH Rydułtowy.

Pływacy klubu Master ZZG Rydułtowy 19 lutego wzięli udział XI Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w pływaniu. Nie pierwszy już raz pokazali się z bardzo dobrej strony. Najlepiej spisał się jeden z najbardziej doświadczonych zawodników klubu Rudolf Bugla. Startujący w kategorii wiekowej 70 do 74 lat pływak wygrał wyścig na 200 m stylem motylkowym, zaś na 50 m motylkiem zajął miejsce 2. Pierwsze miejsce na 200 m cieszy tym bardziej, że panu Rudolfowi udało się pokonać byłego mistrza świata w tej kategorii wiekowej Ewalda Baska.

Z dobrej strony pokazał się również jego rówieśnik Jan Klapsia, który zajął 2 miejsce w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym i 4 miejsce na 50 m stylem klasycznym. Z medalami z imprezy wrócił też nieco młodszy Leon Irczyk. Startując w kategorii od 60 do 64 lat zdobył srebrny medal na 200 m stylem klasycznym i brąz na 800 m stylem dowolnym. Najmłodszy w stawce rydułtowskich medalistów tych mistrzostwa Marian Otlik – startuje w kategorii 45 do 49 lat – również może zaliczyć występ w Poznaniu do udanych. W wyścigu na 50 m stylem dowolnym zdobył medal brązowy. – Myślę, że to nie koniec naszych sukcesów. Już 26 i 27 marca startujemy w zawodach Pucharu Polski w Katowicach i tam również będziemy chcieli powalczyć o medale – zapowiada Marian Otlik.

• Numer: 10 (539)
  • Data wydania: 08.03.11