środa, 15 maja 2024

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

Nie dali się pobić rywalom

17.10.2006 00:00
Uczniowski Klub Sportowy najlepszą drużyną na VIII Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy.
VIII Turniej Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Rydułtów odbył się 7 października na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. W zawodach udział wzięło 100 zawodników z 12 klubów z całego Śląska, jak również z Opola i Wrocławia. Wśród nich były dwa kluby z powiatu wodzisławskiego: Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Rydułtowy oraz Wodzisławskie Towarzystwo Judo „Satori”. Wystawiliśmy aż 23 zawodników. Wśród nich są nasi medaliści Mistrzostw Polski Andrzej Klimas i Mateusz Mura, ale startują także utytułowani zawodnicy i zawodniczki w randze Mistrzostw Śląska: Weronika Czempik, Wiktoria Swoboda, Karolina Zbroszczyk i Łukasz Klimas - mówi trener rydułtowskich judoków Jan Mańka. Rydułtowscy judocy poczuli się bardzo pewnie na zawodach organizowanych na ich własnym terenie i zawalczyli o najwyższe laury. 23 wystawionych zawodników tego klubu wywalczyło aż 21 miejsc medalowych we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych. W swoich kategoriach wagowych znakomicie zaprezentowali się Andrzej Klimas i Mateusz Mura, którzy zdobyli pierwsze miejsca. Andrzej Klimas już w swojej pierwszej zwycięskiej walce trafił na kolegę z klubu Michała Porwoła. Niestety na chwilę musieliśmy zapomnieć, że jesteśmy kolegami z klubu i walczyć ze sobą - mówili obaj po walce. Michał Porwoł trafił później na niezwykle silnego zawodnika z UKS Judo Pawłowice i niestety przegrał w dogrywce. Było bardzo ciężko. Przypadł mi dobrze wyszkolony przeciwnik - stwierdził po walce Porwoł. Na najwyższym stopniu podium stanęło jeszcze 10 innych zawodników reprezentujących UKS Dwójka, m.in. Daniel Malgrab, Maciej Kowalski czy Arkadiusz Łasocha. Ponadto cała drużyna rydułtowskiego UKS-u zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, na co od początku zawodów liczył ich trener Jan Mańka. W tej samej klasyfikacji, ale na 5 miejscu uplasowała się skromna, ale niezwykle silna drużyna Wodzisławskiego Towarzystwa Judo Satori, które wystawiło 5 zawodników. Byli to Aleksandra Tomiczek, Mateusz Kotwicki, Konrad Kołaczek, Kacper Ciszewski i Łukasz Ferenc. Są to bardzo silni zawodnicy, którzy na bieżąco i z powodzeniem startują w zawodach na terenie naszego regionu. Kacper Ciszewski jest medalistą Międzynarodowego Grand Prix Dzieci w Pawłowicach - mówi trener WTJ Satori Wojciech Klimek. Już na samym początku złoty medal wywalczyła startująca w kategorii do 35 kg Aleksandra Tomiczek. W dalszej części zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się Kacper Ciszewski i Mateusz Kotwicki. Mamy tutaj naprawdę silną rywalizację. Zdobyliśmy 3 medale na 5 osób startujących. Mogło być lepiej, ale z wyniku jestem zadowolony. Szkoda, że zabrakło nam takich zawodników jak Maria Kubica, Piotr Szypuła, Bartosz Bobrzyk i Paweł Ciszewski. Podejrzewam, że zmieścilibyśmy się wtedy w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej - mówił po zawodach trener Wojciech Klimek.

Nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek wręczyła wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Świata w judo Beata Maksymow, która jest wychowanką GKS-u Jastrzębie.

• Kategoria do 26 kg: I m Wiktoria Swoboda - UKS Dwójka Rydułtowy
  • Kategoria do 35 kg: I m Aleksandra Tomiczek - Satori Wodzisław, II m Janet Rybka - UKS Dwójka Rydułtowy.