imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Podkowa na łańcuchu

22.08.2006 00:00
Sukces biegaczy z wodzisławskiej „Formy”.

Ośmiu członków Stowarzyszenia „Forma” wystartowało w XI Międzynarodowym Biegu Ulicznym na dystansie 15 km w Jaworznie. Zawody miały bardzo mocną obsadę międzynarodową. Klasą dla siebie byli Kenijczycy i, jak można się spodziewać, wygrał je Karonei Michael - Kenijczyk. Mimo to możemy powiedzieć, że zawody były udane i dla „Formy”. Nasi biegacze również wypadli bardzo dobrze. Adam Koloska był 107, Zbigniew Marszałkowski - 112, Sławomir Łachacz -122, Janusz Magiera - 172, Adam Marszałkowski - 196, Mirosław Gerlich - 331, Ireneusz Samolak - 448, Tadeusz Luszczymak - 519.

Janusz Magiera i Zbigniew Marszałkowski wystartowali także w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich, które były zarazem kwalifikacjami do Mistrzostw Świata. Zawody odbywały się w Międzygórzu i należało wbiec na szczyt góry Śnieżnik, był to dystans 12 km. Trasa była trudna, stale padający deszcz tworzył potoki. Biegacze „Formy” wypadli bardzo dobrze, Janusz Magiera był 10 (2 w kat. wiek.), a Zbigniew Marszałkowski - 26 (9 w kat. wiek.).

Ponadto sześciu członków stowarzyszenia „Forma” wystartowało w ekstremalnym biegu przygotowanym przez Wojskowy Klub Biegacza w Lublińcu. Do biegu dopuszczono tylko 120 zawodników a ukończyło go jedynie 106. Zawody wygrali członkowie „Formy”: 1 miejsce zdobył Janusz Magiera 1:05:03 (w kat. 1), 2 miejsce - Adam Koloska 1:05:24 (w kat.1), 15 miejsce - Zbigniew Marszałkowski 1:07:24 (w kat. 3), 34 - Henryk Szkatuła 1:11:08 (w kat. 6), 57 – Andrzej Brańczyk 1:18:58 (w kat. 8), 63 - Ireneusz Samolak 1:21:44 (w kat. 23). Każdy zawodnik, który ukończył bieg udekorowany został podkową na łańcuchu.