Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Sonda tygodnia

16.05.2006 00:00
Czy wybierasz się na spotkanie z papieżem?
Beata Waligórska - Rzaczek z Rydułtów
Nie jadę na spotkanie, ale duchowo jak najbardziej będę brała udział w pielgrzymce papieża do Polski. Z zainteresowaniem będę śledzić relacje w telewizji. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia wizyta Ojca Świętego w Polsce i w następnej będę mogła wziąć udział w spotkaniu.
 
Mirela Bartczak z Rydułtów
Jadę na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa. Wyjazd organizuje nasza parafia pw. św. Jerzego w Rydułtowach. Wcześniej nigdy nie brałam udziału w spotkaniach z papieżem, zawsze myślałam, że jeszcze będzie czas i kiedyś zdążę pojechać.
 
Katarzyna Wollnik z Radlina
Wezmę udział w spotkaniu papieża Benedykta XVI z młodzieżą na krakowskich Błoniach. Nie jest jednak ważne miejsce, ale obecność, więź i duchowe połączenie młodzieży z Ojcem Świętym. Daje on nam wiele wskazówek jak mamy żyć i dążyć do świętości. Benedykt XVI jest następcą Jana Pawła II i wiele rzeczy robi tak jak jego poprzednik, ale na pewno atmosfera spotkania będzie inna.
 
Czesław Karwot z Marklowic
Planowałem wyjazd na spotkanie z papieżem do Częstochowy, ale nie wiem czy będzie to możliwe ze względu na zajęcia zawodowe. Uczestniczyłem w prawie wszystkich pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski, nie mogłem być tylko na pierwszej w 1979 r. Trudno powiedzieć jaka będzie atmosfera pielgrzymki Benedykta XVI. Jest on kontynuatorem linii Jana Pawła II, był jego bliskim współpracownikiem. Myślę, że zostanie przyjęty przez Polaków bardzo serdecznie.
 
Błażej Tatarczyk z Mszany
Tym razem nie jadę na spotkanie z papieżem. Niestety studiuję i mam właśnie tego dnia zjazd. Wcześniej oczywiście uczestniczyłem w tego typu przedsięwzięciach. Dwukrotnie modliłem się wspólnie z Janem Pawłem II w Częstochowie. Byłem także na krakowskich Błoniach.
 
Martyna Przybyłowska z Radlina
Nie wybieram się na spotkanie z papieżem. Nie byłam nigdy wcześniej na tego typu uroczystościach. Może gdyby Jan Paweł II żył, to bym pojechała. Teraz tego tak nie przeżywam. Na pewno będzie to wielkie wydarzenie i dobrze, że ludzie tak chętnie jadą się modlić. Ja może innym razem pojadę.
  • Numer: 20 (329)
  • Data wydania: 16.05.06