Brąz juniorów

26.02.2003 00:00
Juniorzy starsi Górnika Radlin wywalczyli trzecie miejsce podczas finału Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Gliwicach. Niestety, podopiecznym trenera Karola Janaszewskiego nie udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim.
W turnieju finałowym wzięło udział sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Radlinianie w rozgrywkach grupowych pokonali Żywiec 3:0 i przegrali po dramatycznej walce z Częstochową 3:0. Dwa sety tego meczu rozstrzygnęły się na przewagi, niestety to częstochowianie wyszli z tej walki zwycięsko. W półfinale juniorzy Górnika trafili na Będzin. Mecz był również bardzo wyrównany, ale zwycięstwo odnieśli rywale wygrywając wszystkie trzy sety. Radlinianom pozostała walka o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce na Śląsku rozgromili 3:0 zespół z Jastrzębia. Drużynę Górnika w finale wspomagał uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale Sebastian Pęcherz, zawodnik kadry Polski kadetów. W turnieju wystapili: S. Pęcherz (kapitan), Szymon Cnota, Marcin Rutkowski, Witold Słanina, Tomasz Warda, Mariusz Franke, Tomasz Kowalski, Adam Barteczko, Jakub Stabla, Wojciech Musiolik, Michał Kędroń i Piotr Michalski.