Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

Medalowa dziesiątka

29.01.2003 00:00
Aż 10 medali przywieźli zawodnicy wodzisławskiej szkoły sztuk walki TAEKWON-DO „Czarny Smok” z Międzynarodowego Turnieju o Puchar Bierunia, który odbył się w ubiegłą sobotę.
Na zawody pojechało 13 zawodników. Najwyższe trofeum - złoty medal w walkach w kategorii do 75 kg - zdobył Tomasz Amborski. W kategorii do 65 kg brązowy medal wywalczyła Dorota Prus. Aż 3 brązowe medale przywiózł Dawid Blanik - bratanek słynnego brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich z Sydney Leszka Blanika. Zajął III miejsce w walkach w wadze do 30 kg oraz indywidualnym układzie synchronicznym z bronią. Ponadto w składzie z Pawłem Obuch i Bartoszem Drózd zdobył brązowy medal w 3-osobowym układzie synchronicznym. W indywidualnym układzie synchronicznym bez broni był 4. W lżejszych kategoriach (do 25 kg) Paweł Obuch zdobył srebrny medal, Agnieszka Drózd również wywalczyła srebrny medal, a brązowy medal zdobył Dawid Kaletka.