imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

W „open” najciekawiej

22.01.2003 00:00
V Mistrzostwa Radlina w tenisie stołowym.
W ubiegłą niedzielę w Domu Sportu w Radlinie odbyły się V Mistrzostwa Radlina w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło ok. 70 zawodników z całego powiatu. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie. To już nasza standardowa impreza, organizowana co roku dla mieszkańców Radlina i całego powiatu. W poprzednim roku sklasyfikowano łącznie 64 zawodników. W tym roku jest około 70 - mówią Agata Kopta i Beata Kajzerek, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

Zawodników podzielono na cztery kategorie wiekowe oraz kategorię „open”. W kategorii dziewczyn do turnieju przystąpiły tylko 2 zawodniczki i to właśnie one rozegrały między sobą mecz finałowy. Zwyciężyła Monika Dudek z Pszowa, która pokonała Żanetę Goik z Radlina.

Najciekawsze mecze rozegrano w kategorii „open”, w której udział wzięli m.in. zawodnicy wodzisławskiego Relaksu. To właśnie oni zajęli czołowe pozycje. Zwyciężył Stanisław Stebel, który pokazał swoim młodszym kolegom jak się gra w tenisa. Ja mam już 64 lata, ale w takich zawodach bardzo chętnie biorę udział - mówi Stanisław Stebel, który w finale pokonał Ernesta Styrnola.
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewcząt: 1. Monika Dudek, 2. Żaneta Goik.
Kategoria do 16 lat chłopców: 1. Jacek Smołka, 2. Dariusz Kłoska, 3. Marcin Rybka.
Kategoria od 17 do 45 lat: 1. Marek Smołka, 2. Dariusz Kibin, 3. Tomasz Romanowski.
Kategoria powyżej 45 lat: 1. Andrzej Kubin, 2. Zygmunt Kaletka, 3. Andrzej Matczak.
Kategoria „open”: 1. Stanisław Stebel, 2. Ernest Styrnol, 3. Kazimierz Franiczek.

Kolejny turniej tenisa stołowego, ale przeznaczony tylko dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, odbędzie się 31 stycznia w sali Domu Sportu w Radlinie.

• Numer: 4 (156)
  • Data wydania: 22.01.03