Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Ile poleje się krwi?

21.08.2002 00:00
Już w najbliższą niedzielę, w Domu Parafialnym przy ul. Szkolnej, odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Jej organizatorem jest wodzisławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz parafia Wniebowzięcia NMP. Nie będzie to pierwsze przedsięwzięcie z udziałem parafian, bowiem podobne przeprowadzono już 25 marca 2001 r. Wówczas zebrano 48 litrów krwi, a do punktu przy ul. Szkolnej zgłosiło się 106 osób. Kolejna, podczas której zebrano 34,5 litra krwi, miała miejsce 24 marca tego roku. 25 sierpnia natomiast punkt przy ul. Szkolnej będzie czynny od godz. 8.00 do 14.00. Na początku każda ze zgłaszających się osób wypełni ankietę na temat swojego stanu zdrowia oraz poddana zostanie badaniu krwi.

Ta z kolei, po przeprowadzonej akcji, trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Raciborzu, a dalej do punktów medycznych, gdzie jest najbardziej potrzebna. Początkowo planowana zbiórka miała się odbyć 15 sierpnia, a jej hasło „Pielgrzymkowa Kropelka Krwi” zakładało przekazanie tego drogocennego płynu uczestnikom spotkań z Janem Pawłem II. Niestety, z przyczyn niezależnych, akcję przesunięto o dziesięć dni. Krew jest potrzebna zawsze, dlatego też mam nadzieję, że w akcji weźmie udział bardzo dużo dawców. Poprzednie wyniki były bardzo dobre, więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie gorzej - mówi Halina Błędowska z wodzisławskiego PCK.

Rafał Jabłoński

  • Numer: 34 (154)
  • Data wydania: 21.08.02