Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Trzydzieste urodziny

07.08.2002 00:00
Z okazji 30 urodzin Wiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał bukiet, który zapisano w księdze niecodziennych rekordów Polski.

30 lat już mamy, więc na jubileusz zapraszamy - to hasło przyświecało obchodom trzydziestej rocznicy istnienia Domu Kultury w Mszanie. Imprezę z tej okazji zorganizowano 4 sierpnia. „Dom ludowy został wybudowany w 1972 r., a Gminna Rada Narodowa powołała Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie 30 listopada w 1972 r. Zgodnie ze statutem GOKiR to instytucja kultury, integrująca działalność wszystkich jednostek organizacyjnych resortu kultury i sztuki oraz koordynująca działalność wszystkich resortów na terenie gminy. W 1997 r. GOKiR w Mszanie został podzielony na dwa równoległe ośrodki - Wiejski Ośrodek Kultury w Mszanie i w Połomi. Obecnie WOKiR-owi Mszana podlegają: Gminna Biblioteka Publiczna z filiami w Połomi i Gogołowej, obiekt rekreacyjny: muszla koncertowa, widownia i basen oraz obiekt sportowy” - tę krótką historię ośrodka przedstawił Mirosław Szymanek, dyrektor WOKiR w Mszanie. Podczas części oficjalnej wielu gości złożyło życzenia i wiązanki kwiatów na ręce dyrektora WOKiR-u. Kwiatami podziękowano również Eugenii Marek, byłej przewodniczącej Gromadzkiej Rady Narodowej, jednej z inicjatorek powstania Ośrodka.

Z okazji jubileuszu dla gości przygotowano wiele atrakcji. Ponieważ dzień był bardzo gorący, dużym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszył się basen i zimne napoje. Duża część młodego grona publiczności jeździła na karuzelach, a odważni zjeżdżali po linie z drzewa. Imprezę rozpoczął koncert orkiestry dętej. Mirosław Szymanek, dyrektor WOKiR w Mszanie, poprowadził całą imprezę. Publiczność gorącymi brawami nagrodziła występy formacji tanecznej „El Passo”, której pary wirowały na scenie w rytm muzyki latynoamerykańskiej i tańców standardowych. Najmłodszymi aktorami były dzieci, w formie teatrzyku przedstawiły wiersze Jana Brzechwy. Publiczność przypomniała sobie losy Samochwały, Kłamczuchy i poznała myśli warzyw z wiersza pt. „Na straganie”. Swój bogaty repertuar przedstawił Sasha Popaz. Sięgnął on po przeboje wielu zespołów z różnych lat. Publiczność kołysała się w rytm znanych piosenek, niektórzy dali się nawet namówić na śpiewanie, ale na tańce na razie nikt nie miał ochoty. Wieczorem gości bawili: zespół „Divers”, przy jego akompaniamencie Zespół Pieśni i Tańca „Mszanianka” wykonał popularną piosenkę grupy „Ich Troje” - „Zawsze z tobą chciałbym być”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich także zaprezentowały swe możliwości wokalne, a gwiazdą wieczoru była grupa „Smolari”.

Najważniejszą atrakcją wieczoru było tworzenie rekordowego ekobukietu. Każdy z gości mógł dołożyć swój kwiatek do tej kolorowej kompozycji. Wszystkie kwiaty zostały wykonane z odpadków, np. z plastikowych kubków, butelek, puszek. Ten bukiet powstawał przez wiele dni i liczy 3033 kwiatki. Oficjalnego liczenia podjęli się kontrolerzy z Towarzystwa Niecodziennych Rekordów i Osobliwości z Katowic. Ostatecznie zadecydowano, że bukiet zostanie wpisany do Księgi Niecodziennych Rekordów Polski.

(B.P.)

  • Numer: 32 (152)
  • Data wydania: 07.08.02