Niedziela, 26 maja 2024

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Nadspodziewanie dobrze

10.04.2002 00:00
24 marca odbył się Międzynarodowy Turniej w judo „Velka Cena" Euroregionu Beskidy w Czechach. Zawody skierowane były dla dzieci z kategorii młodzików oraz juniorów młodszych i starszych.

W imprezie, w której startowało ponad 400 dzieci z 40 klubów, udział wzięła także ekipa z Wodzisławskiego Towarzystwa Judo „Satori", której trenerem jest Wojciech Klimek. Łącznie do Czech pojechało 6 dzieci, a 5 wróciło z medalami.

W kategorii juniorów starszych dziewcząt I miejsce wywalczyła Patrycja Kozik, która startowała w kategorii 60 kg. Wszystkie walki wygrała przed czasem. Ze złotym medalem do Wodzisławia wrócił także młodzik Jarosław Pierchała, który w wadze 67 kg również wygrał wszystkie walki przed czasem.

W kategorii +70 kg II miejsce wywalczył junior młodszy Karol Manista. Z brązowymi medalami wrócili Adam Pierchała i Bartosz Bielecki. Pierwszy z nich walczył w wadze 40 kg, zaś Bartosz Bielecki w kategorii dzieci - 34 kg.

Bez medalu wrócił Damian Rus. Zajął jednak bardzo wysoką - 5 lokatę w kategorii 40 kg.

Największym zaskoczeniem była Patrycja Kozik. Był to jej pierwszy start w zawodach. Wraz z prezesem klubu Edwinem Koralewskim jesteśmy bardzo zaskoczeni i zadowoleni z wyników naszych podopiecznych - mówi trener Wojciech Klimek.

Nadal prowadzony jest nabór dzieci od 4 lat na zajęcia judo. Zapisy odbywają się od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 - 20.00 w sali treningowej na ul. Przemysława w Wodzisławiu (żłobek).

• Numer: 15 (135)
  • Data wydania: 10.04.02