Czwartek, 26 grudnia 2024

imieniny: Szczepana, Dionizego

RSS

Ideał mężczyzny XXI wieku

27.02.2002 00:00
W sobotni wieczór, 23 lutego, w raciborskiej dyskotece „Diablo" gościło siedemnastu najprzystojniejszych reprezentantów Górnego Śląska. Mężczyźni wzięli udział w półfinale wyborów regionalnych siódmej edycji wyborów Mister Poland 2002 i czwartej edycji konkursu Mister Śląska. W eliminacjach wzięli również udział przedstawiciele Radlina i Wodzisławia Śląskiego. Spośród siedemnastu uczestników do dalszego etapu przejdzie dwunastka najprzystojniejszych. Drogą kolejnych eliminacji zostanie wybrany ten jedyny, najprzystojniejszy, wysportowany, najlepiej zbudowany, inteligentny i błyskotliwy Mister Poland 2002. Jednym słowem, jak twierdzą organizatorzy, powinien być ideałem mężczyzny na miarę XXI wieku.

W sobotni wieczór, 23 lutego, w dyskotece „Diablo" gościło siedemnastu najprzystojniejszych reprezentantów Górnego Śląska. Mężczyźni wzięli udział w półfinale wyborów regionalnych siódmej edycji wyborów Mister Poland 2002 i czwartej edycji konkursu Mister Śląska. W eliminacjach wziął udział również 24-letni raciborzanin.

Spośród siedemnastu najprzystojniejszych reprezentantów naszego regionu wybrano dwunastu przystojniaków, którzy wraz z trójką chłopców z Bielska - Białej, wezmą udział w kolejnym etapie wyborów mistera. Droga uczestników do zdobycia prestiżowego tytułu Mister Poland 2002 jest jeszcze długa. Szczęśliwa dwunastka już 8 marca zmierzy się podczas wyborów regionalnych, które odbędą się w Zabrzu. Następnie do półfinału ogólnopolskich już rozgrywek zakwalifikuje się Mister Regionu oraz dwóch wicemisterów. Ostatecznie, już w czerwcu, spośród najprzystojniejszych uczestników konkursu z całej Polski, zostanie wyłoniony ten jedyny, najprzystojniejszy, wysportowany, najlepiej zbudowany, inteligentny i błyskotliwy Mister Poland 2002. Jednym słowem, jak twierdzą organizatorzy, powinien być ideałem mężczyzny na miarę XXI wieku.

Kandydaci do wyborów Mister Poland 2002, aby móc uczestniczyć w konkursie, musieli spełniać określone warunki. Ważne jest, by uczestnik posiadał obywatelstwo polskie lub narodowość polską, był niekarany i mieścił się w przedziale wiekowym od 18 do 35 lat. Liczy się również wzrost uczestnika. Im wyższy, tym lepiej. Dolna granica wzrostu to 175 cm.

Podczas sobotnich wyborów w dyskotece „Diablo" mężczyźni zaprezentowali się w trzech wyjściach: wieczorowym, przedstawieniu się publiczności i jury, wyjściu dowolnym i pokazie w dżinsach bez koszulki. Uczestnicy sami musieli przygotować stroje oraz układy taneczne, bowiem do ogólnej oceny, obok aparycji, liczyły się również umiejętności uczestnika oraz jego zaangażowanie. Najlepsi dostaną propozycję pracy niekoniecznie w charakterze modela. Może to być również propozycja pracy jako prezenter telewizyjny. Taką karierę zrobił już Michał Kruk na antenie Polsatu - mówi Hanna Pawlas, licencjonowany przedstawiciel biura Mister Poland. Nagrodami dla zwycięzcy ogólnopolskich zmagań będą z pewnością zaproszenia na sesje zdjęciowe, fotografie na pierwszych stronach czasopism oraz nagrody finansowe i rzeczowe, a co najważniejsze tytuł najprzystojniejszego Polaka.

Najsilniej reprezentowaną grupą uczestników z naszego regionu jest Rybnik i Wodzisław Śląski. Każde z tych miast wystawiło po czterech najprzystojniejszych przedstawicieli. Przystojniacy przybyli również z innych śląskich miejscowości: począwszy od Bytomia, poprzez Pstrążną, Mysłowice, Żory, Czerwionkę, a nawet Racibórz. Region reprezentuje grupa mieszana. Są tacy chłopcy, którzy po raz pierwszy stoją na scenie i nie mają doświadczenia jako modele oraz tacy, którzy już od dawna pracują w tym zawodzie - dodaje Hanna Pawlas.

Podczas  sobotniego występu dopisała publiczność. Jak twierdzi Hanna Pawlas, rzadko zdarza się, że widownia dopinguje każdemu uczestnikowi. Po raz pierwszy spotkałam się z tym, że publika klaskała każdemu chłopakowi, nie wyróżniając żadnego z nich - mówi. Tego wieczoru, na podstawie kilku konkurencji, w których mężczyźni musieli zaprezentować się jak najlepiej, jury musiało wyłonić szczęśliwą dwunastkę. Wybory trwały do późnych godzin nocnych. Podstawowy głos w ocenie uczestników miała Hanna Pawlas. W jury znalazły się również: Anna Kasprzak - mistrzyni w kickboxingu, Agnieszka Łyko - prezes „Echa Tyskiego", Urszula Pawlas - reprezentująca biuro Master Poland, pierwszy wicemister Śląska Krzysztof Dudek oraz Tomasz Niedziela z dyskoteki „Diablo".


Rafał Łazarewicz z Raciborza
Ma 24 lata, 188 cm wzrostu i 75 kg wagi. Jest studentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pracuje w Wodzisławiu Śląskim. Pragnie pracować w zawodzie modela. Interesuje się, jak twierdzi, wszystkim po trochu. Jednak na pierwszym miejscu wymienia fascynację sportami ekstremalnymi, motoryzacją i gastronomią. Do uczestnictwa w konkursie został wyłoniony poprzez miesięcznik „Naj". Wybory mistera traktuje jak wielką przygodę. Chciałem się sprawdzić i spróbować czegoś nowego. Uczestnictwo w konkursie to z pewnością nowe doświadczenia - mówi Rafał. Jak twierdzi Hanna Pawlas, Rafał będzie musiał popracować nad swoimi prezentacjami, ponieważ w modelingu jest jeszcze amatorem. Trudno ocenić jego szanse, ale można zauważyć, że angażuje się w to, co robi. Podczas sobotniego spotkania znalazł się w szczęśliwej dwunastce, która przechodzi do dalszych, marcowych eliminacji.

Damian Bury z Bytomia
Ma 23 lata. Jak twierdzi Hanna Pawlas, ten uczestnik ma duże szanse na udział w ogólnopolskim finale. Jest studentem pierwszego roku Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jako model pracował już dla wielu agencji. Niedawno otrzymał rolę w debiutanckim filmie Tomasza Borkowskiego „Archanioł".

Michał Płonka z Bytomia
Ma 22 lata i 190 cm wzrostu. Waży 88 kg. Jest Nigeryjczykiem z polskim obywatelstwem. Jest wziętym modelem ze względu na swoją egzotyczną urodę. Uczy się w Technikum Wieczorowym w Tarnowskich Górach. W sobotę był ciepło przyjęty przez publiczność i niejedna dziewczyna chciała zapozować z nim do zdjęcia pamiątkowego.

Wojciech Cieplak z Wodzisławia Śląskiego
Ma 21 lat, 183 cm wzrostu. Waży 62 kg. Najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowany do finału dzięki własnemu stylowi i indywidualizmowi. Cieszy się również dużym poparciem publiczności. Zakładałam, że Wojtek odpadnie w tych eliminacjach, ponieważ jest szczupły. Po ocenie jury okazało się, że otrzymał najwyższą punktację. Jako student sztuk audiowizualnych ma zmysł artystyczny. Jego pokaz był przygotowany od A do Zet - mówi H. Pawlas.

Sylwester Macuda z Radlina
Ma 27 lat. Interesuje się muzyką, tańcem, tatuażem i piercingiem. Bardzo lubi ozdabiać swoje ciało, czego dowodem jest 12 tatuaży przedstawiających karykatury faraonów oraz pięć kolczyków znajdujących się w różnych miejscach na ciele. Chce ustabilizować swoje życie. Chciałbym mieć też dziecko - mówi. Na razie znalazł się na liście rezerwowej uczestników kolejnego etapu.

Marek Papakul z Radlina
Ma 24 lata. Interesuje się muzyką, sportem i tańcem dyskotekowym. Z zawodu jest elektromechanikiem. Do niedawna pracował na kopalni jako ślusarz. Jeśli chodzi o życie prywatne, na razie, po nieudanym związku, pragnie się jeszcze wyszaleć. Znalazł się w szczęśliwej dwunastce.

Łukasz Piątek z Rybnika
Ma 22 lata. Pracuje jako mechanik samochodowy. Stąd jego zainteresowanie szybkimi samochodami. Marzy o tym, by wystąpić w telewizji. Postanowił wziąć udział w konkursie, ponieważ lubi przeżywać przygody i poznawać nowych ludzi.

Jarosław Kochaniewski z Rybnika
Ma 20 lat, jest uczniem Technikum Wieczorowego. Pracuje również w prywatnym przedsiębiorstwie.
Jest zapalonym kibicem rajdowym. Jak twierdzi, jeszcze ma czas na stałą partnerkę, ponieważ najpierw chce sobie i jej zapewnić dobry życiowy start. Niestety, nie zakwalifikował się do kolejnego etapu wyborów.

 

Ewa Wawoczny

  • Numer: 9 (129)
  • Data wydania: 27.02.02